To będzie „włoskie PSG”? Katarczycy w ofensywie

To będzie „włoskie PSG”? Katarczycy w ofensywie fot. Paris Saint Germain
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe

„L'Equipe” pisze o zainteresowaniu przejęciem Romy ze strony Katarczyków.

O tym, że Qatar Sports Investments, do którego należy już Paris Saint-Germain, myśli o kupnie kolejnego europejskiego klubu wiadomo nie od dziś. Zgodnie z doniesieniami „L'Equipe” Katarczykom najbardziej zależy na przejęciu Romy.

Dlaczego akurat „Giallorossi”? Podobnie jak PSG, Roma jest klubem z dużej europejskiej stolicy. Walory turystyczne i kulturowe miasta sprawiają, że pozyskanie znajdującego się w nim zespołu piłkarskiego jest dla Katarczyków bardzo atrakcyjne pod względem biznesowym. W Rzymie funkcjonuje jeszcze Lazio, ale mieli oni wybrać Romę.

Prezydent „Giallorossich”, James Pallotta, zaprzeczył doniesieniom sugerującym, że może sprzedać klub, ale zdaniem francuskich dziennikarzy zainteresowanie ze strony Katarczyków jest realne.

„L'Equipe” podkreśla, że jeśli faktycznie dojdzie do zmiany, Romy prawdopodobnie nie przejęłoby bezpośrednio QSI, tylko inny katarski fundusz. Wszystko po to, by uniknąć konfliktu interesów. Podmioty zapewne byłyby jednak ze sobą mocno powiązane.

Roma od pewnego czasu ma już styczność z katarskim kapitałem. Na koszulkach włoskiej ekipy znajduje się logo Qatar Airways.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy