To byłaby mieszanka wybuchowa. Mourinho łączony z gorącą posadą

To byłaby mieszanka wybuchowa. Mourinho łączony z gorącą posadą fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Parisunited.fr I L'Equipe

„L'Equipe” i portal Parisunited.fr łączą José Mourinho z objęciem zespołu Paris Saint-Germain.

Aktualnie za wyniki paryskiej drużyny jest odpowiedzialny Thomas Tuchel. Zakończenie rywalizacji w Lidze Mistrzów na etapie 1/4 finału i niespodziewana porażka w finale Pucharu Francji z Rennes sprawiły jednak, że pozycja Niemca we francuskim klubie nie jest już taka mocna. Na razie władze PSG nie podjęły żadnych gwałtownych ruchów, ale zakończenie współpracy z Tuchelem nie byłoby wielkim zaskoczeniem.

Jeśli do tego dojdzie, poważnym kandydatem na następcę Niemca będzie Mourinho, który pod koniec zeszłego roku został zwolniony z Manchesteru United. W przeszłości odmawiał on już PSG, ale teraz może być inaczej. Całkiem niedawno Portugalczyk przyznał, że nie miałby nic przeciwko podjęciu pracy w Ligue 1. Media łączyły go z Olympique'em Lyon, ale jest on raczej poza finansowym zasięgiem klubu z Groupama Stadium. Dla PSG pieniądze nie są żadnym problemem.

Paris United podkreśla, że 56-letni Mourinho często przebywa w Katarze i ma kontakt z działaczami PSG. Portugalczyk współpracuje z beIN SPORTS, którego prezesem jest Nasser Al-Khelaifi, a więc szef paryskiego klubu.

Dodajmy, że zwolennikiem zatrudnienia „The Special One” w PSG jest dyrektor sportowy mistrza Francji, Antero Henrique, któremu nie zawsze było po drodze z Tuchelem.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy