„To jeden z lepszych bramkarzy w Ekstraklasie”. Raków Częstochowa straci nieoszlifowany diament?!

2024-04-24 11:05:53; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
„To jeden z lepszych bramkarzy w Ekstraklasie”. Raków Częstochowa straci nieoszlifowany diament?! Fot. Grzegorz Misiak/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa przed sezonem wypożyczył do Korony Kielce Xaviera Dziekońskiego. Bramkarz spisuje się w drużynie Kamila Kuzery bardzo dobrze i zasłużył na słowa pochwały od samego trenera w rozmowie z Transfery.info.

Raków Częstochowa ma obecnie problem z obsadzeniem pozycji bramkarza. Kontuzjowani są Vladan Kovačević oraz Muhamed Šahinović. W takim wypadku swoją szansę mógł otrzymać Kacper Bieszczad, jednak ostatecznie przystano na transfer medyczny Dušana Kuciaka.

Pod Jasną Górą wierzą, że doświadczenie Słowaka okaże się istotne w kontekście walki o awans do europejskich pucharów.

Pozyskanie 38-latka wywołało niemałe poruszenie, ponieważ mistrz Polski ma zakontraktowanego jeszcze między innymi Xaviera Dziekońskiego. Ten przebywa jednak na wypożyczeniu w Koronie Kielce.

Umowa, którą zawarły strony latem 2023 roku, wygasa 30 czerwca 2024 roku, ale znajduje się w niej opcja wykupu. Jeszcze w grudniu Tomasz Włodarczyk twierdził, że golkiper praktycznie na pewno zasili drużynę Kamila Kuzery na stałe.

- Na 99 procent Dziekoński zostanie wykupiony przez Koronę Kielce. To jest kilkaset tysięcy złotych, więc trzeba skorzystać z tej okazji. Korona może go jeszcze na chwilę zostawić, ale w krótkim czasie być może tę okazję spieniężyć - twierdził.

Obecnie nie ma żadnych nowych wieści w kwestii przyszłości utalentowanego bramkarza. Nie zmienia się jednak to, że cieszy się on sporym zaufaniem ze strony wspomnianego Kuzery. Ten wypowiadał się o nim w samych superlatywach w rozmowie z Transfery.info.

- Rywalizacja między słupkami jest duża. Konrad bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z roli, jaką ma. Nie ma co ukrywać, że tutaj też ważna jest kwestia młodzieżowca, bo musimy nabijać te minuty, Konrad o tym wie. Cenię sobie jego profesjonalizm, bo to nie jest łatwa sytuacja dla niego, takie są przepisy i musimy to respektować.

- Przede wszystkim też Xavier nie zawala, daje nam dużo opcji w rozegraniu piłki, jest skuteczny w tym, co robi, jestem z niego zadowolony, oby tak trzymał, bo myślę, że dzisiaj jest jednym z lepszych bramkarzy w Ekstraklasie - dodał.

20-latek rozegrał w tym sezonie w barwach Korony Kielce łącznie 25 spotkań i w pięciu z nich notował czyste konto.