„To łączy Tobiasza, Szczęsnego i Boruca”. Jacek Zieliński ujawnia wielki atut bramkarza Legii Warszawa

2023-05-07 18:02:13; Aktualizacja: 1 rok temu
„To łączy Tobiasza, Szczęsnego i Boruca”. Jacek Zieliński ujawnia wielki atut bramkarza Legii Warszawa Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Cafe Futbol

Dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński był gościem „Cafe Futbol”, gdzie nie mogło zabraknąć wątku Kacpra Tobiasza.

Legia Warszawa wygrała kilka dni temu Puchar Polski, a duży udział miał w tym sukcesie Kacpra Tobiasz. Golkiper świetnie spisał się w serii rzutów karnych, gdzie obronił decydującą jedenastkę.

Choć umowa 20-latka z obecnym zespołem wygasa 30 czerwca 2026 roku, to nadal nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość. Bardzo możliwe, że latem poszuka dla siebie nowych wyzwań.

Nie ma wątpliwości, że golkiper to wielka nadzieja nie tylko stołecznej drużyny, ale i reprezentacji Polski.

Z podobnego założenia wychodzi również dyrektor sportowy Jacek Zieliński, który wyznał w programie „Cafe Futbol”, co jego zdaniem łączy Tobiasza z takimi tuzami, jak Artur Boruc czy Wojciech Szczęsny.

- Jakie cechy wspólnie mają Kacper Tobiasz, Boruc i Szczęsny? Konstrukcję układu nerwowego - zaczął.

- Każdy z nich potrzebuje potężnych bodźców, by się zmieszać czy poczuć stres. Oni z reguły reagują bardzo spokojnie, co pozwala im się zachować w wielu sytuacjach w należyty sposób - dodał.

Reprezentant Polski do lat 21 rozegrał w tym sezonie 24 spotkania, a w nich notował dziesięć czystych kont.