„To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa

„To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa fot. Adam Starszynski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Legia.Net

Gonçalo Feio rozpoczął niedawno pracę w Legii Warszawa. Nowy trener wprowadził już kilka istotnych zmian w klubie, w tym codzienne zajęcia taktyczne - donosi Legia.Net.

Legia Warszawa z wielkimi ambicjami podchodziła do bieżącej kampanii. Niesiona obiecującym poprzednim sezonem, okraszonym wicemistrzostwem i Pucharem Polski, liczyła na następne trofea.

Z tygodnia na tydzień przy Łazienkowskiej narastało jednak rozczarowanie. Drużyna Kosty Runjaicia popisała się w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, awansując do 1/16 finału. Tam dostała prawdziwą lekcję futbolu od Molde. Wcześniej zakończyła udział w krajowym pucharze.

Władze Legii nie wykazały się dużą cierpliwością - jeszcze przed końcem rozgrywek zakończyła współpracę z niemieckim szkoleniowcem. Jego następcą został Gonçalo Feio.

Kontrowersyjny Portugalczyk nie dostał zbyt wiele czasu, by wdrożyć swoje plany - zaledwie trzy dni później mierzył się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. 

Feio dokonał już kilku istotnych zmian w formacie treningów zespołu. Spory nacisk postawił na taktykę. Zajęcia taktyczne odbywają się od teraz w ramach każdych codziennych zajęć, a nie jak wcześniej raz - dwa razy w tygodniu. 

„[...] Piłkarze przez nieco ponad półtorej godziny pracowali na boisku — najpierw nad motoryką razem z trenerem Dawidem Golińskim, a później nad taktyką. To jest najbardziej rzucająca się zmiana. Wcześniej zajęcia taktyczne miały miejsce raz — dwa razy w tygodniu. Obecnie jest to ważny element codziennego treningu. Na każdych zajęciach przez minimum 30 minut trener Feio pracuje z zawodnikami nad taktyką, kompaktową grą, przemieszczaniem się i schematami gry” - relacjonował Marcin Szymczyk z portalu Legia.Net.

Dodatkowo przywiązuje się teraz większą wagę do pracy z młodzieżą, która oprócz zajęć indywidualnych może liczyć na kilkanaście minut dodatkowych sesji po zajęciach pierwszego zespołu.

Legia w ramach 29. kolejki Ekstraklasy zmierzy się przy Łazienkowskiej z wiceliderem, a więc Śląskiem Wrocław. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy