„To najlepszy piłkarz na świecie na tej pozycji”. Erik ten Hag z odważną opinią o zawodniku Manchesteru United

2024-05-25 10:31:16; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
„To najlepszy piłkarz na świecie na tej pozycji”. Erik ten Hag z odważną opinią o zawodniku Manchesteru United Fot. mooinblack / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Voetbal International

Tuż przed najprawdopodobniej ostatnim meczem w roli trenera Manchesteru United Erik ten Hag określił Luke'a Shawa mianem najlepszego lewego obrońcy na świecie.

Reprezentant Anglii nie może opędzić się od kłopotów zdrowotnych. Te zjadliwie nękają go także w tej kampanii. Z powodu licznych urazów 28-latek był w stanie meldować się na murawie tylko w 15 spotkaniach wszystkich rozgrywek.

Shaw nie znajdzie się też w kadrze na finał Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi City. Z jego perspektywy istnieją jednak niemałe szanse, że zdąży poprawić swoją formę fizyczną w kontekście wyjazdu na EURO 2024 z reprezentacją Anglii.

Ten Hag ubolewa do dziś, że tak rzadko może korzystać z usług wychowanka Southampton. Przypuszcza nawet, że gdyby nie długa historia kontuzji, zapoczątkowana w sezonie 2014/2015, przez wielu byłby uważany za najlepszego zawodnika na ziemii na swojej pozycji.

– Luke Shaw jest najlepszym lewym obrońcą na świecie. Ten facet jest naprawdę tak dobry, jednak na początku swojej kariery doznał strasznej kontuzji, przez którą nigdy nie będzie w stanie rozgrywać 60 meczów w sezonie – ocenił Holender w wywiadzie dla „Voetbal International”.

Przez brak Anglika oraz Tyrella Malacii, który nie rozegrał w tej edycji ani minuty przez komplikacje po operacji kolana, „Czerwone Diabły” pilnie poszukują nowego lewego obrońcy na rynku transferowym.

Prawdopodobnie odbędzie się to bez konsultacji z Erikiem ten Hagiem, którego zarząd chce pożegnać ze stanowiska bez względu na wynik w finale Pucharu Anglii. Ten już w sobotę o 16:00.