To nie był udany transfer Realu Madryt. Latem odejdzie z klubu?
2025-05-11 11:19:39; Aktualizacja: 6 miesięcy temu
Z transferem Davida Alaby do Realu Madryt wiązano spore oczekiwania. Przygoda Austriaka w szeregach „Los Blancos” nie należy jednak do udanych i bardzo prawdopodobne, że latem będzie musiał poszukać sobie nowego pracodawcy.
David Alaba w sezonie 2020/2021 był jednym z kluczowych zawodników Bayernu Monachium, a po jego zakończeniu przeniósł się do Realu Madryt, który wykorzystał jego wygasający kontrakt z „Die Roten”. Na papierze wydawało się, że „Los Blancos” ubili doskonały interes, sprowadzając do siebie za darmo klasowego obrońcę. Przygoda Alaby w Madrycie nie potoczyła się jednak tak, jakby można było się tego spodziewać...
Początkowo wszystko układało się wręcz modelowo - w pierwszym sezonie rozegrał on 46 spotkań, był kluczowym elementem w układance Carlo Ancelottiego i mógł cieszyć się ze zdobycia Champions League, mistrzostwa oraz Superpucharu Hiszpanii.
Później 106-krotny reprezentant Austrii zaczął mieć jednak spore problemy z kontuzjami - pauzował przez nie przez prawie 500 dni (przez ponad rok nie był do dyspozycji Carlo Ancelottiego ze względu na zerwanie więzadła krzyżowego), a liczba ta stale rośnie. Alaba aktualnie zmaga się z zerwaniem łąkotki, przez co w tym sezonie już go na boisku nie zobaczymy.Popularne
Co więcej, gdy Austriak w ostatnim czasie pojawia się na murawie, to daleko mu do dyspozycji z pierwszego sezonu w Madrycie. Biorąc jeszcze pod uwagę, że stoper w czerwcu skończy 33 lata i jest jednym z najlepiej zarabiających zawodników w zespole, to nic dziwnego, że głośno mówi się o tym, że latem może opuścić on szeregi „Królewskich”.
Alaba w tym sezonie wystąpił w zaledwie 14 spotkaniach, co przełożyło się na niecałe 600 minut spędzonych na murawie.









![Raków Częstochowa - GKS Katowice: Składy na mecz Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/112939/170x113/rakow-czestochowa.jpg)
![Heroiczna walka Lecha Poznań daje remis. Cracovia nie potrafiła pokonać osłabionego „Kolejorza” [WIDEO]](img/photos/112925/170x113/pablo-rodriguez-ishak.jpg)


![Kłopoty Lecha Poznań! „Kolejorz” w dziesiątkę traci prowadzenie [WIDEO]](img/photos/113390/170x113/xyz.jpg)

![141 występów w Ekstraklasie. Saša Balić zakończył karierę [OFICJALNIE]](img/photos/89422/170x113/sasa-balic.jpg)

![Raków Częstochowa - GKS Katowice: Składy na mecz Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/112939/90x60/rakow-czestochowa.jpg)
![Heroiczna walka Lecha Poznań daje remis. Cracovia nie potrafiła pokonać osłabionego „Kolejorza” [WIDEO]](img/photos/112925/90x60/pablo-rodriguez-ishak.jpg)


![Kłopoty Lecha Poznań! „Kolejorz” w dziesiątkę traci prowadzenie [WIDEO]](img/photos/113390/90x60/xyz.jpg)

![141 występów w Ekstraklasie. Saša Balić zakończył karierę [OFICJALNIE]](img/photos/89422/90x60/sasa-balic.jpg)




