To on ma zostać następcą Victora Osimhena w Napoli. Porozumienie całkiem blisko

To on ma zostać następcą Victora Osimhena w Napoli. Porozumienie całkiem blisko fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Tuttomercatoweb.com

Dyrektor sportowy Napoli Giovanni Manna spotkał się z przedstawicielami Jonathana Davida w celu omówienia szczegółów ewentualnej współpracy – donosi Tuttomercatoweb.com.

Na Stadio Diego Armando Maradona dojdzie do sporego przetasowania w linii ataku. Choć najprawdopodobniej Napoli uda się przekonać do przedłużenia kontraktu Chwiczę Kwaracchelię, w przypadku Victora Osimhena będzie to praktycznie niemożliwe.

Nigeryjczyk najprawdopodobniej zakończy czteroletni pobyt w stolicy Kampanii. Niedawne doniesienia francuskich mediów tonowały jednak spekulacje „Il Mattino”, jakoby PSG wyciągało rękę do Aurelio De Laurentiisa w geście porozumienia zatwierdzającego transakcję niewiele odbiegającej od wartości niebotycznej klauzuli wykupu.

Tak czy inaczej, wydaje się, że punkt kulminacyjny negocjacji prędzej czy później nadejdzie, a ustępujący mistrzowie Italii nie zaprzepaszczą okazji sprzedaży ustanawiającej nowy rekord klubowy.

W międzyczasie Napoli pracuje nad zapewnieniem usług następcy. Część funduszy z planowanego rozstania z Osimhenem ma zostać przeznaczona na zakup Jonathana Davida.

Takie wieści przekazał portal „TuttoMercatoWeb”.

Czytamy w nich nawet, jakoby dyrektor sportowy Napoli spotkał się z najbliższym otoczeniem reprezentanta Kanady, aby ustalić warunki prowizorycznej umowy. Piłkarz oczekuje pięcioletniej umowy z zarobkami rzędu trzech milionów euro rocznie plus bonusy, co jak najbardziej znajduje się w zasięgu budżetu płacowego neapolitańczyków.

Większe schody przedstawiciel Serie A może napotkać w rozmowach z Lille. Pracodawca Davida podbił zimową cenę z 35 do 50 milionów euro.

Szkopuł w tym, że 24-latkowi pozostał tylko rok obowiązującego kontraktu, więc siłą rzeczy interesanci mogą nie skusić się na taką kwotę. Tych nie brakuje, bo w orbicie krążą jeszcze AC Milan czy Inter Mediolan.

David strzelił aż 23 gole, dołożył też siedem asyst. A to wszystko w trwającym sezonie na przestrzeni 40 występów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy