To on zastąpi Arkadiusza Milika w Juventusie?! „Doszło do bezpośredniego kontaktu”

2024-04-17 10:52:47; Aktualizacja: 2 miesiące temu
To on zastąpi Arkadiusza Milika w Juventusie?! „Doszło do bezpośredniego kontaktu” Fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Matteo Moretto [Twitter]

Juventus, mimo deklaracji Arkadiusza Milika, rozgląda się za nowym napastnikiem. W tym celu skontaktował się z Genoą w sprawie Alberta Guðmundssona - zapewnia Matteo Moretto.

Arkadiusz Milik nie należy z pewnością do najważniejszych zawodników Juventusu. Doświadczony napastnik to rezerwowy, który na przestrzeni ostatnich miesięcy nie prezentował się przesadnie dobrze.

30-latek okrasił trwające rozgrywki sześcioma golami. Z powodu kontuzji przegapił kilka ostatnich kolejek Serie A.

Mimo nie najlepszej pozycji w szeregach „Starej Damy” Milik nie myśli o rozstaniu. 

Przy kontrakcie obowiązującym do końca czerwca 2026 roku, pomimo przeciętnej formy i w konsekwencji utraty miejsca w reprezentacji Polski przed turniejem EURO 2024, nie zamierza składać prośby o transfer w letnim oknie. Jego marzenie to pozostanie w stolicy Piemontu, gdzie żyje mu się bardzo dobrze.

Juventus może nie mieć jednak skrupułów, gdyż nieustannie przeczesuje rynek w poszukiwaniu nowego napastnika. W sprawie jednego z nich doszło nawet do bezpośrednich kontaktów, o czym informuje Matteo Moretto.

„Stara Dama” zwróciła się do Genoi w sprawie Alberta Guðmundssona. Fanem talentu islandzkiego zawodnika jest dyrektor sportowy Cristiano Giuntoli.

Wedle niedawnych informacji drużyna z Ligurii oczekuje za autora trzynastu bramek w bieżącej kampanii Serie A od 30 do 35 milionów euro. 

„La Gazzetta dello Sport” uważa, że sam Guðmundsson jest zainteresowany przenosinami do Interu Mediolan.