To pierwszy gol w sezonie 2024/2025 Ekstraklasy [WIDEO]

2024-07-19 19:54:40; Aktualizacja: 2 godziny temu
To pierwszy gol w sezonie 2024/2025 Ekstraklasy [WIDEO] Fot. Michal Kosc / PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Canal+ Sport

Nené z Jagiellonii Białystok w 78. minucie otworzył wynik meczu przeciwko Puszczy Niepołomice. Tym samym stał się strzelcem pierwszej bramki w Ekstraklasie w sezonie 2024/2025.

Sezon 2024/2025 Ekstraklasy wystartował. W pierwszym meczu mistrz Polski - Jagiellonia Białystok mierzy się z Puszczą Niepołomice, która ku zaskoczeniu wielu, zdołała utrzymać się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Adrian Siemieniec, pomimo kilku wzmocnień, zdecydował się postawić na sprawdzony skład. Zabrakło w nim jednak Nené, który na murawie zameldował się dopiero na pół godziny przed końcem podstawowego czasu gry.

Portugalski pomocnik potrzebował zaledwie 14 minut, by przełamać strzelecką niemoc swojego zespołu. Przy bramce asystował mu sprowadzony w letnim oknie z Wisły Kraków Mili Villar, który na boisku pojawił się siedem minut wcześniej.

Akcja rezerwowych sprawiła, że białostocki klub znów, przynajmniej chwilowo, zasiada na fotelu lidera Ekstraklasy.

W zeszłym sezonie autorem pierwszej bramki był Efthymios Koulouris, którego gol zapewnił zwycięstwo Pogoni Szczecin nad Wartą Poznań (1:0).