To trzeba zobaczyć! Fenomenalna interwencja 39-letniego Łukasza Fabiańskiego

2024-10-27 17:04:16; Aktualizacja: 13 godzin temu
To trzeba zobaczyć! Fenomenalna interwencja 39-letniego Łukasza Fabiańskiego Fot. Fabian_Manu1999 [X]
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Łukasz Fabiański otrzymał szansę w meczu West Hamu z Manchesterem United i nie zawodzi. Polak popisał się w pewnym momencie fantastyczną interwencją. Kilka chwil później goście, ale ostatnie słowo należało do stołecznej drużyny. Ta pokonuje rywala 2-1.

Kiedy Julen Lopetegui ogłosił skład West Hamu na spotkanie przeciwko Manchesterowi United, niektórzy kibice mogli być mocno zaskoczeni. Niespodziewanie bowiem doszło do roszady w bramce i tym razem szanse między słupkami otrzymał Łukasz Fabiański.

39-latek wcześniej w Premier League dostał tylko 45 minut w przegranym meczu z Manchesterem City (1-3).

Posada Hiszpana jest zagrożona, dlatego też dopuścił się on eksperymentu, który wydaje się zdawać trudny egzamin. Do 81. minuty West Ham bowiem prowadził, a w głowach fanów mogła utkwić szczególnie jedna interwencja Polaka.

Ten pod koniec pierwszej połowy popisał się fenomenalnym refleksem, parując piłkę na bok przy strzale atakującego rywala.

Ostateczny rezultat to 2-1 dla West Hamu. Kluczowy dla losów spotkania był rzut karny podyktowany w samej końcówce przeciwko piłkarzom Erika ten Haga. Bramki tego dnia zdobywali natomiast Crysencio Summerville i Jarred Bowen oraz Casemiro. Jeśli chodzi o trafienie „Czerwonych Diabłów”, Polak nie miał tu za wiele do powiedzenia.