Tom Heaton w drodze do Aston Villi

Tom Heaton w drodze do Aston Villi
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph | Sky Sports

Jak informują angielskie media, Aston Villa i Burnley doszły do porozumienia w sprawie warunków transferu definitywnego Toma Heatona.

Po dokonaniu dziesięciu transferów ekipa z Birmingham wciąż nie ma dość. Jej barwy wkrótce zasilić mają kolejno wspomniany Tom Heaton oraz Marvelous Nakamba.

Dziennik „The Telegraph” i stacja Sky Sports zgodnie donoszą, że po sześciu latach 33-letni bramkarz odejdzie z Burnley, które z tego tytułu zainkasuje 8-9 milionów funtów. W ten sposób beniaminek Premier League zyska niezwykle doświadczonego zawodnika, który w obecnym zespole pełni rolę kapitana. Trzykrotny reprezentant Anglii w ciągu 48 godzin przejdzie testy medyczne, po których nastąpi podpisanie kontraktu i co za tym idzie, finalizacja transferu.

Następny w kolejce jest defensywny pomocnik Club Brugge, za którego „Lwy” mają zapłacić 11 milionów funtów. Testy medyczne 25-latka najprawdopodobniej odbędą się  jeszcze w tym tygodniu. Dodajmy, że lewonożny zawodnik jest 12-krotnym reprezentantem Zimbabwe.

Reasumując, jeśli oba transfery dojdą do skutku, będziemy świadkami odpowiednio 11. i 12. wzmocnienia Aston Villi przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej pozyskano m.in. Björna Engelsa i Wesleya Moraesa.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy