Tomasz Ćwiąkała rozpływa się nad graczem Jagiellonii Białystok. „Mistrzowski transfer”

Tomasz Ćwiąkała rozpływa się nad graczem Jagiellonii Białystok. „Mistrzowski transfer” fot. Pawel Andrachiewicz / pressfocus.pl
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Tomasz Ćwiąkała [Twitter]

Jagiellonia Białystok to na ten moment główny kandydat do zgarnięcia mistrzowskiego tytułu. Spora w tym zasługa Adriána Diégueza, który notuje kapitalny sezon. Tomasz Ćwiąkała jest zachwycony defensorem z Madrytu.

Diéguez otarł się o dużą piłkę, szkoląc się w akademii Getafe, a potem będąc członkiem pierwszego zespołu Deportivo Alavés. Udało mu się nawet 15-krotnie wystąpić w LaLidze, ale to dawne dzieje.

Urodzony w Madrycie defensor grał później na poziomie drugiej ligi hiszpańskiej. W minionej kampanii spadł z Ponferradiną na trzeci szczebel rozgrywkowy.

Diéguez znalazł się na zakręcie, dlatego bez wahania zaakceptował ofertę Jagiellonii Białystok, która wcześniej biła się o utrzymanie w Ekstraklasie. Kilka miesięcy w futbolu to jednak bardzo dużo.

Aktualnie drużyna pod dowództwem Adriana Siemieńca walczy o mistrzostwo kraju, tkwiąc na pierwszym miejscu w lidze. Ten sukces ma kilku bohaterów, a jednym z największych jest właśnie hiszpański obrońca.

28-latek z miejsca wdarł się do pierwszego składu Jagiellonii. Zanotował w nim już 30 występów. 

Lewonożny gracz zapewnia spokój w obronie, ale inwentarz ma znacznie bogatszy. Świetnie radzi sobie w rozegraniu, będąc często tym, który rozpoczyna starannie przygotowane akcje.

To właśnie długie podanie Diégueza rozpoczęło atak, który zaowocował bramką Jesúsa Imaza w starciu z Legią Warszawa.

Tomasz Ćwiąkała jest zachwycony Hiszpanem.

„We wczorajszym meczu Legii z Jagą największe wrażenie zrobił na mnie Adrian Dieguez. Zresztą nie po raz pierwszy, ale Legia to już konkretna weryfikacja.

[...] Rozgrywający i stoper w jednym. Mistrzowski transfer” - napisał dziennikarz, analizując statystyki gracza z niedzielnej konfrontacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy