Tomasz Ćwiąkała zachwycony reprezentantem Polski. „Najlepszy drogowskaz. Wspinał się dłużej niż większość”

Tomasz Ćwiąkała zachwycony reprezentantem Polski. „Najlepszy drogowskaz. Wspinał się dłużej niż większość” fot. Fotopyk
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Tomasz Ćwiąkała [Twitter]

Reprezentacja Polski zagra na Mistrzostwach Europy w Niemczech. Bohaterem starcia z Walią został z pewnością Wojciech Szczęsny, ale Przemysław Frankowski również zasłużył na spore pochwały. Kilka ciepłych słów napisał o nim Tomasz Ćwiąkała.

Udało się. Reprezentacja Polski, która jeszcze niedawno przeżywała koszmarne chwile za kadencji Fernando Santosa, awansowała na Mistrzostwa Europy. Dołączyła zatem do grona 24 zespołów, które powalczą latem o europejski czempionat na niemieckiej ziemi. We wtorkowych barażach bilet wywalczyły także Ukraina i Gruzja.

Finałowe starcie z Walią zgodnie z przewidywaniami nie było dla „Biało-Czerwonych” łatwe. Na Cardiff City Stadium w wielu momentach przeważali gospodarze, którzy potrafili zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego.

Po naszej stronie najwięcej dobrego działo się na skrzydłach, gdzie dobre zawody notowali Nicola Zalewski i przede wszystkim Przemysław Frankowski. To właśnie wahadłowy RC Lens był jednym z najlepszych na boisku - w naszych ocenach przyznaliśmy mu siódemkę.

***

Geniusz w bramce, ale bohaterów jest wielu! OCENY za mecz z Walią

***

Przez 120 minut 28-latek zanotował 97 kontaktów z piłką i skuteczność podań na poziomie 86 procent. Poza tym dziewięciokrotnie dośrodkowywał i trzykrotnie posyłał długie piłki. Większa skuteczność jego kolegów z przodu i mógłby skończyć z asystą.

Tomasz Ćwiąkała po końcowym gwizdku Daniele Orsato to właśnie Frankowskiemu poświęcił uwagę, wyrażając podziw jego sumiennej pracy na przestrzeni całej kariery.

„Przemek Frankowski to najlepszy drogowskaz dla piłkarskiej klasy średniej w Polsce. Wspinał się znacznie dłużej niż większość, a dziś jest przewartościowym zawodnikiem” - napisał dziennikarz.

Prime Frankowskiego rzeczywiście nastąpił stosunkowo późno. Dopiero w 2019 roku wyjechał on za granicę, przenosząc się do Chicago Fire. Dobra forma zaowocowała transferem do RC Lens, w którym zapracował na miano kluczowego zawodnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy