Tomasz Kupisz zalicza jedenasty włoski klub w karierze. Zagra w Pordenone [OFICJALNIE]

Tomasz Kupisz zalicza jedenasty włoski klub w karierze. Zagra w Pordenone [OFICJALNIE] fot. Lukasz Laskowski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Pordenone

Tomasz Kupisz został ogłoszony zawodnikiem Pordenone.

Włoski klub potwierdził pozyskanie polskiego piłkarza. Kupisz podpisał z nim umowę ważną do 30 czerwca 2023 roku.

W ostatnim sezonie czterokrotny reprezentant Polski występował w Salernitanie. W tym czasie wybiegał 31 razy na murawy Serie B. Zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty. Salernitana z dorobkiem 69 punktów zajęła drugie miejsce w tabeli i awansowała na najwyższy włoski szczebel. Przenosiny Kupisza do Pordenone oznaczają, że dalej będzie on rywalizował w Serie B. Drużyna zakończyła rozgrywki 2020/2021 na piętnastej lokacie.

31-letni Kupisz przebywa we Włoszech od 2013 roku i będzie to jego jedenasty zespół z tego kraju. Pomocnik ma na koncie występy w Chievo Verona, Cittadelli, Brescii, Novarze, Cesenie, Ascoli, Livorno, Bari, Trapani i wspomnianej Salernitanie.

Piłkarzem Pordenone jest Adam Chrzanowski. Ostatni sezon spędził tam również Sebastian Musiolik, ale był tylko wypożyczony z Rakowa Częstochowa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy