Tomasz Musiał wraca do sędziowania [OFICJALNIE]

Tomasz Musiał wraca do sędziowania [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PZPN

Tomasz Musiał został wyznaczony do poprowadzenia meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze U-19 a Pogonią Szczecin U-19 w ramach 20. kolejki w Centralnej Lidze Juniorów.

40-letni arbiter zniknął z polskich boisk po spotkaniu 36. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa (0:0) w lipcu ubiegłego roku.

Ponad ośmiomiesięczna przerwa w prowadzeniu meczów przez międzynarodowego sędziego została spowodowana po zdiagnozowaniu u niego boreliozy, która została spowodowana przez ugryzienie kleszcza.

Choroba Tomasza Musiała została zdiagnozowana za sprawą testów wydolnościowych przechodzonych przez arbitrów przed rozpoczęciem trwających rozgrywek i wymagała kilkumiesięcznego przyjmowania antybiotyków, które zmusiły go do przerwania na pewien czas przygody z sędziowaniem pojedynków piłkarskich.

40-latek ma jednak najgorsze chwile już za sobą i od pewnego czasu jest desygnowały do obsługi systemu VAR w Ekstraklasie, gdzie w najbliższy weekend będzie współpracował z Damianem Kosem przy starciu Rakowa Częstochowa z Górnikiem Zabrze (20 marca o godzinie 17:30).

Po tym meczu Musiał pozostanie w tym regionie Polski, ponieważ został wyznaczony przez Polski Związek Piłki Nożnej do poprowadzenia niedzielnego spotkania Górnika Zabrze U-19 z Pogonią Szczecin U-19 w ramach 20. kolejki w Centralnej Lidze Juniorów (21 marca o godzinie 12:00) razem z asystentkami - Martyną Lipka i Katarzyną Rumian.

Dla arbitra mającego za sobą ponad 200 sędziowanych starć w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju będzie to pierwsza próba generalna przed powrotem do prowadzenia pojedynków na seniorskim poziomie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy