Tomasz Musiał wraca do sędziowania [OFICJALNIE]

Tomasz Musiał wraca do sędziowania [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PZPN

Tomasz Musiał został wyznaczony do poprowadzenia meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze U-19 a Pogonią Szczecin U-19 w ramach 20. kolejki w Centralnej Lidze Juniorów.

40-letni arbiter zniknął z polskich boisk po spotkaniu 36. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa (0:0) w lipcu ubiegłego roku.

Ponad ośmiomiesięczna przerwa w prowadzeniu meczów przez międzynarodowego sędziego została spowodowana po zdiagnozowaniu u niego boreliozy, która została spowodowana przez ugryzienie kleszcza.

Choroba Tomasza Musiała została zdiagnozowana za sprawą testów wydolnościowych przechodzonych przez arbitrów przed rozpoczęciem trwających rozgrywek i wymagała kilkumiesięcznego przyjmowania antybiotyków, które zmusiły go do przerwania na pewien czas przygody z sędziowaniem pojedynków piłkarskich.

40-latek ma jednak najgorsze chwile już za sobą i od pewnego czasu jest desygnowały do obsługi systemu VAR w Ekstraklasie, gdzie w najbliższy weekend będzie współpracował z Damianem Kosem przy starciu Rakowa Częstochowa z Górnikiem Zabrze (20 marca o godzinie 17:30).

Po tym meczu Musiał pozostanie w tym regionie Polski, ponieważ został wyznaczony przez Polski Związek Piłki Nożnej do poprowadzenia niedzielnego spotkania Górnika Zabrze U-19 z Pogonią Szczecin U-19 w ramach 20. kolejki w Centralnej Lidze Juniorów (21 marca o godzinie 12:00) razem z asystentkami - Martyną Lipka i Katarzyną Rumian.

Dla arbitra mającego za sobą ponad 200 sędziowanych starć w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju będzie to pierwsza próba generalna przed powrotem do prowadzenia pojedynków na seniorskim poziomie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy