Tomaszewski: Michniewicz zahamował im kariery o pół roku

Tomaszewski: Michniewicz zahamował im kariery o pół roku fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Super Express

Słynący z kontrowersyjnych komentarzy Jan Tomaszewski po raz kolejny udzielił barwnej wypowiedzi.

We wtorek prowadzona przez Jerzego Brzęczka reprezentacja Polski zremisowała w Lidze Narodów z Portugalią 1:1. Kilka godzin wcześniej ekipę z Półwyspu Iberyjskiego swojego rocznika pokonała polska kadra do lat 21, uzyskując tym samym awans na przyszłoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali rywali 3:1. Do siatki trafili Krystian Bielik, Dawid Kownacki i Sebastian Szymański.

Dyskusja dotycząca tego, czy część młodzieżowców nie powinna być już regularnie powoływana do dorosłej reprezentacji Polski, trwa od dawna. Mimo awansu do MME, Tomaszewski na łamach „Super Expressu” wrócił do tej sprawy.

- Gratuluję Michniewiczowi awansu, ale mam do niego wielkie pretensje, że Kownackiemu, Szymańskiemu i Żurkowskiemu zahamował kariery o pół roku. Teraz będzie wielka wojna, czy oni mają grać w eliminacjach do Euro 2020, czy też w finałach MME. Nie wolno doprowadzić do zmarnowania im kolejnego półrocza! Ta trójka musi grać w pierwszej drużynie narodowej.

- Michniewicz jest po to, żeby dawać świeży towar do kadry A, a nie od robienia wyników. Nie ma prawa zabierać zawodników, którzy są w gronie zainteresowań trenera dorosłej reprezentacji. W drużynie narodowej powinni grać najlepsi, nie wolno robić Caritasu i wysyłać niektórych do młodzieżówki - powiedział Tomaszewski (cała rozmowa TUTAJ).

Przyszłoroczne MME, których gospodarzem będą Włochy i San Marino, rozpoczną się 16 czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy