Toni Kroos wskazał swojego preferowanego zdobywcę Złotej Piłki 2021. „Oni powinni być przed Lionelem Messim”

Toni Kroos wskazał swojego preferowanego zdobywcę Złotej Piłki 2021. „Oni powinni być przed Lionelem Messim” fot. EFECREATA.COM / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Einfach mal Luppen

Toni Kroos, zawodnik Realu Madryt i były reprezentant Niemiec, wyznał, że w jego opinii na Złotą Piłkę za 2021 rok najbardziej zasłużyli Karim Benzema oraz Cristiano Ronaldo, przy czym to Francuz powinien wygrać plebiscyt organizowany przez „France Football”.

Po zsumowaniu głosów 185 dziennikarzy z całego świata, okazało się, że najwięcej zgromadził ich Lionel Messi. W ocenie Toniego Kroosa piłkarz Paris Saint-Germain nie zasłużył jednak na to wyróżnienie.

– On na to nie zasłużył. Nie ma wątpliwości, że Messi wraz z Cristiano (Ronaldo) był graczem ostatniej dekady, ale w tym roku przed nim powinni znaleźć się inni – oświadczył w podcaście „Einfach mal Luppen”, który współtworzy z bratem.

Kto zatem według Niemca powinien otrzymać nagrodę? Obecny lub były kolega z drużyny.

– Dla mnie Karim (Benzema) byłby numerem jeden, jeśli naprawdę szukalibyście najlepszego gracza ostatniego roku pod względem indywidualnym, ponieważ z bliska widzę, jak wybitnym jest piłkarzem. Kiedy zaś spoglądam, jak wiele decydujących bramek zdobył ostatnio Cristiano (Ronaldo) - Manchester United tylko dzięki niemu wciąż jest w Lidze Mistrzów - to w moim odczuciu on również byłby przed Messim – stwierdził.

Kroos dzieli z Benzemą szatnię w Realu Madryt. Jeśli zaś chodzi o Ronaldo, występował w nim w jednym zespole do połowy 2018 roku. W plebiscycie Francuz zajął czwarte miejsce, a Portugalczyk był szósty.

***

Złota Piłka 2021: Włoski dziennikarz zaskoczył głosami. „Lionel Messi i Cristiano Ronaldo? Piłka nożna to sport zespołowy”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy