TOP 10: Najlepiej zarabiający piłkarze w MLS

TOP 10: Najlepiej zarabiający piłkarze w MLS fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: MLS

Na najnowszej liście najlepiej opłacanych zawodników w MLS dominują gracze, którzy jeszcze kilka lat temu brylowali na europejskich boiskach.

W prezentowanym niżej rankingu najwięcej swoich przedstawicieli mają zespoły Toronto FC i New York City. W sumie oba te kluby na swoich sześciu (po trzech z każdego z nich) najlepszych piłkarzy wydają rocznie blisko 36 milionów dolarów. Żaden z nich nie znajduje się jednak na czele zestawienia, któremu przewodzi Kaka.

Warto także dodać, ze Tim Howard, który dołączy wkrótce do Colorado Rapids będzie najlepiej opłacanym bramkarzem w historii Major Soccer League. 37-latek za sezon gry w barwach ekipy z Commece City zainkasuje gwarantowane 2,75 miliona dolarów.

Pozycja
Zawodnik
Klub
Kwota (w mln dolarów)
1.
Kaka
Orlando City
7,16
2.
Sebastian Giovinco
Toronto FC
7,11
3.
Michael BradleyToronto FC
6,5
4.
Steven Gerrard
La Galaxy
6,13
5.
Frank Lampard
New York City6
6.
Andrea Pirlo
New York City5,91
7.
David Villa
New York City
5,61
8.
Jozy Altidore
Toronto FC
4,82
9.
Clint Dempsey
Seattle Sounders
4,6
10.
Giovani dos Santos
LA Galaxy
4,25

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy