Tottenham podwyższył ofertę za pomocnika. Na stole nawet 25 milionów euro

Tottenham podwyższył ofertę za pomocnika. Na stole nawet 25 milionów euro fot. Dignity 100 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Get French Football News | Fabrizio Romano

Tottenham osiągnął ustne porozumienie z FC Metz w kwestii sfinalizowania transferu z udziałem Pape Matary Sarra - poinformował Fabrizio Romano.

Dwukrotny reprezentant Senegalu wdarł się przebojem do wyjściowego składu francuskiego zespołu w poprzednim sezonie i bardzo szybko zaczął wzbudzać zainteresowanie swoją osobą ze strony zamożniejszych oraz bogatszych klubów.

Spośród nich najbardziej zaangażowany w sprowadzenie do siebie defensywnego pomocnika jest Tottenham, który zdaje się być już praktycznie pewny pozyskania blisko 19-letniego zawodnika.

Wskazują na to informacje przekazywane między innymi przez Get French Football News i Fabrizio Romano. Pierwsze z wymienionych źródeł podało, że Pape Matar Sarr uzgodnił z angielskim zespołem warunki indywidualnego kontraktu mającego obowiązywać do 30 czerwca 2027 roku.

Z kolei drugie przekonuje, że Tottenham osiągnął ustne porozumienie z FC Metz w kwestii wysokości kwoty odstępnego, jaka ma trafić na konto ekipy z Ligue 1 za Senegalczyka.

Romano nie podaje w tej kwestii żadnych dodatkowych szczegółów, ale GFFN uważa, że zaakceptowana propozycja jest znacznie wyższa od tej, która wcześniej była podawana, ponieważ ma wynosić 17,5 miliona euro sumy podstawowej i dodatkowe 7,5 miliona euro zawartych w formie bonusów.

Jeżeli te dane znajdą swoje potwierdzenie, to „Les Grenats” dokonają swojej największej sprzedaży w historii. W tym aspekcie rekord należy obecnie do Ismaïly Sarra, który trafił do Rennes za 17 milionów euro w lipcu 2017 roku.

FC Metz naciska jeszcze na Tottenham, aby ten zgodził się wypożyczyć do nich natychmiast defensywnego pomocnika do końca rozpoczętych już rozgrywek. „Koguty” zastanawiają się obecnie czy takie rozwiązanie będzie im bardziej na rękę niż włączenie blisko 19-letniego zawodnika od razu do drużyny prowadzonej przez Nuno Espírito Santo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy