Tottenham ustalił budżet transferowy na lato

Tottenham ustalił budżet transferowy na lato fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail

Tottenham w trakcie dwóch ostatnich okien nie przeprowadził ani jednego transferu. Latem powinno się to zmienić.

„Koguty” zajmują trzecie miejsce w tabeli Premier League i awansowały do półfinału Ligi Mistrzów, niespodziewanie eliminując Manchester City. Tottenham udowadnia, że można funkcjonować na najwyższym poziomie bez wzmocnień, ale latem niemal na pewno wróci on na transferowy rynek.

Jak podaje „Daily Mail”, Mauricio Pochettino będzie dysponował podstawowym budżetem na wzmocnienia w wysokości 60 milionów funtów, a więc 70 milionów euro. Do tego dojdzie jednak prawdopodobnie cały zysk ze sprzedaży zawodników, a po zakończeniu sezonu z londyńskim zespołem pożegna się zapewne kilku graczy.

Wśród nich są Toby Alderweireld oraz Christian Eriksen. Pierwszy nieustannie znajduje się na celowniku Manchesteru United. Zgodnie z kontraktowym zapisem będzie można go pozyskać za 30 milionów euro. Eriksen z kolei wzbudza zainteresowanie Realu Madryt, dla którego stanowi alternatywę dla transferu Paula Pogby. Do tego londyńczycy mogą wysłuchać ofert za Danny'ego Rose'a i Victora Wanyamę. Niejasna jest też przyszłość w klubie Kierana Trippiera.

Kluczowe będzie to, czy w klubie pozostanie Eriksen. W przypadku jego sprzedaży budżet transferowy może wzrosnąć do ponad 150 milionów euro. Oczywiście „Koguty” będą musiały jednocześnie pozyskać następcę Duńczyka.

W przypadku transferu 27-latka Tottenham będzie rozglądał się za dwoma pomocnikami, lewym obrońcą, napastnikiem i stoperem (jeśli odejdzie Alderweireld).

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy