Toulouse po Lipskiego!

Toulouse po Lipskiego!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: La Depeche

Jak podaje „La Dépêche”, działacze Toulouse są zainteresowani letnim transferem Patryka Lipskiego.

23-latek pozostaje bez klubu od 11 maja, kiedy to rozwiązany z winy klubu został jego kontrakt z Ruchem Chorzów. Było to pokłosiem zaległości finansowych, jakich dopuścili się wobec niego działacze śląskiej drużyny. Od tamtej pory Lipski trenował gościnie z Pogonią Szczecin, a więc drużyną z rodzinnego miasta.

Pomocnika łączono z przenosinami do Ligue 1 już jakiś czas temu. Wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem wymieniało się m.in. Nantes. Powyższe źródło podaje jednak, że lada moment to Toulouse może przejść do konkretnego działania dotyczącego transferu Polaka.

Francuscy dziennikarze podkreślają, że Lipski dysponuje niezłymi warunkami fizycznymi, a także dobrym uderzeniem. Przypominają również, że całkiem niedawno do Toulouse z Polski trafił Dominik Furman. Jemu jednak we Francji zbytnio się nie powiodło i ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Wiśle Płock.

Klub z Tuluzy zakończył go z kolei na 13. miejscu w tabeli Ligue 1. W 38 spotkaniach ligowych sięgnął on po 44 punkty.

Dodajmy, że Lipskim interesuje się obecnie jeszcze m.in. Anderlecht.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kądzior dopiął swego. OFICJALNIE: Reprezentant Polski opuścił Eibar Kądzior dopiął swego. OFICJALNIE: Reprezentant Polski opuścił Eibar Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy