Tragedia w Turcji. 28-letni Josef Šural nie żyje

Tragedia w Turcji. 28-letni Josef Šural nie żyje
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Alanyaspor

W Turcji doszło do wypadku, w wyniku którego zginął 28-letni Josef Šural. Sześciu innych piłkarzy odniosło pomniejsze urazy.

Tragedia wydarzyła się podczas podróży drużyny Alanyasporu małymi busami z meczu wyjazdowego przeciwko Kayserisporowi (1-1). Do Alanyii brakowało zaledwie pięciu kilometrów, gdy doszło do wypadku.

- Z tego co dowiedziałem się od szefa policji, mimo tego, że było dwóch kierowców, obaj zasnęli podczas jazdy - powiedział Hasan Çavuşoğlu, prezes klubu.

Działacz przekazał też szczegóły sytuacji: - Straciliśmy naszego syna, bardzo nam przykro. Inni gracze są w dobrym stanie. Josefa operowano, ale po godzinie go straciliśmy. Miał obrażenia głowy i wiele złamań. Niestety nie udało się go uratować. Inni mają niewielkie otarcia. Przeprowadzono im rezonans magnetyczny, są pod stała obserwacją lekarzy.

Busem podróżowali też Steven Caulker, Djalma, Baiano, Papiss Demba Cissé, Welinton i Isaac Sackey.

28-letni Šural był środkowym napastnikiem. Ostatni raz w kadrze Czech zagrał w październiku 2018 roku w meczu z Ukrainą, łącznie zaliczając 18 występów. Całą karierę spędził w ojczyźnie, aż w styczniu tego roku zdecydował się na przeprowadzkę ze Sparty Praga do Alanyasporu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy