Transfer bramkarza do Barcelony nabiera rozpędu

Transfer bramkarza do Barcelony nabiera rozpędu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: De Telegraaf

André Onana już latem może przenieść się z Ajaksu do Barcelony.

Zimą „Blaugrana” potwierdziła angaż Frenkiego de Jonga. 21-latek barwy Katalończyków zasili jednak dopiero w lipcu. Echa tego transferu za kwotę 75 milionów euro jeszcze nie umilkły, a w kuluarach mówi się już o kolejnej transakcji na linii Ajax-Barcelona. Chodzi oczywiście o Matthijsa de Ligta, który latem najprawdopodobniej pożegna się z amsterdamską ekipą.

Tymczasem „De Telegraaf” donosi, że mistrzowie Hiszpanii pracują nad transferem jeszcze jednego zawodnika „Synów Bogów”. Jego powodzenie będzie w dużej mierze zależeć od przyszłości Jaspera Cillessena, który latem może zmienić klub. Jeśli tak się stanie, „Duma Katalonii” natychmiast ruszy po André Onanę. Już teraz jego agent nie ukrywa, że Barcelona jest zainteresowana odzyskaniem swojego wychowanka.

– To prawda. Nie jest tajemnicą, że Barcelona się nim interesuje – powiedział Albert Botines.

22-letni bramkarz także jest pozytywnie nastawiony na powrót do Hiszpanii, choć pozyskaniem Kameruńczyka zainteresowane są także kluby Premier League, wśród których znajdują się między innymi Tottenham i Arsenal. 

Jeśli chodzi o liczby ośmiokrotnego reprezentanta swojego kraju na arenie międzynarodowej, w obecnym sezonie wystąpił on w 37 spotkaniach i 21 razy opuszczał plac gry z czystym kontem. Jego umowa z Ajaksem wygasa w połowie 2021 roku. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy