Transfer bramkarza do Barcelony nabiera rozpędu

Transfer bramkarza do Barcelony nabiera rozpędu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: De Telegraaf

André Onana już latem może przenieść się z Ajaksu do Barcelony.

Zimą „Blaugrana” potwierdziła angaż Frenkiego de Jonga. 21-latek barwy Katalończyków zasili jednak dopiero w lipcu. Echa tego transferu za kwotę 75 milionów euro jeszcze nie umilkły, a w kuluarach mówi się już o kolejnej transakcji na linii Ajax-Barcelona. Chodzi oczywiście o Matthijsa de Ligta, który latem najprawdopodobniej pożegna się z amsterdamską ekipą.

Tymczasem „De Telegraaf” donosi, że mistrzowie Hiszpanii pracują nad transferem jeszcze jednego zawodnika „Synów Bogów”. Jego powodzenie będzie w dużej mierze zależeć od przyszłości Jaspera Cillessena, który latem może zmienić klub. Jeśli tak się stanie, „Duma Katalonii” natychmiast ruszy po André Onanę. Już teraz jego agent nie ukrywa, że Barcelona jest zainteresowana odzyskaniem swojego wychowanka.

– To prawda. Nie jest tajemnicą, że Barcelona się nim interesuje – powiedział Albert Botines.

22-letni bramkarz także jest pozytywnie nastawiony na powrót do Hiszpanii, choć pozyskaniem Kameruńczyka zainteresowane są także kluby Premier League, wśród których znajdują się między innymi Tottenham i Arsenal. 

Jeśli chodzi o liczby ośmiokrotnego reprezentanta swojego kraju na arenie międzynarodowej, w obecnym sezonie wystąpił on w 37 spotkaniach i 21 razy opuszczał plac gry z czystym kontem. Jego umowa z Ajaksem wygasa w połowie 2021 roku. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy