Transfer Layvina Kurzawy? Obrońca kością niezgody w PSG

Transfer Layvina Kurzawy? Obrońca kością niezgody w PSG
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Paris United

Antero Henrique, dyrektor sportowy PSG, nie jest zwolennikiem talentu Layvina Kurzawy i według Paris United zrobi wszystko, by 26-latek opuścił stolicę Francji.

Lewy defensor we wrześniu poddał się operacji kręgosłupa, która wyłączyła go z gry na długi czas. Na początku listopada 14-krotny reprezentant Francji wrócił do treningów, lecz do tej pory nie rozegrał ani minuty, choć był w kadrze paryskiej drużyny na mecze z Toulouse i Strasbourgiem.

Ubiegłego lata zawodnik nosił się z zamiarem opuszczenia ekipy mistrza Francji, a jego pozyskaniem zainteresowane były Chelsea oraz Tottenham. W ostatnim dniu okna transferowego Manchester United był gotów zaoferować za Kurzawę 25 milionów euro. Ostatecznie lewy obrońca został nakłoniony do pozostania przez Thomasa Tuchela, który widzi w tym graczu idealnego wahadłowego przy ustawieniu z trójką środkowych defensorów. 

Jak jednak informuje Paris United już w 2017 roku Antero Henrique, który pełni rolę dyrektora sportowego Paris Saint-Germain, chciał się go pozbyć i pozyskać Jordana Amaviego. Co ciekawe, Portugalczyk w ostatnim czasie miał spotkać się z jednym z przedstawicieli obrońcy Olympique’u Marsylia i próbował nakłaniać go do zmiany klubowych barw.   

Oprócz Amaviego, na celowniku dyrektora sportowego paryżan znajduje się Ferland Mendy, który od 2017 roku jest piłkarzem Olympique’u Lyon. To właśnie ta dwójka miałaby latem trafić do stolicy Francji. Najpierw jednak Henrique chce przedłużyć umowę z Kurzawą, by za pół roku móc sprzedać go za większą kwotę. Według Paris United 26-latek miałby związać się dotychczasowym pracodawcą do 30 czerwca 2022 roku (obecne porozumienie wygasa w połowie 2020 roku).

Kwestia przyszłości Kurzawy różni Tuchela i Henrique. Niemiec uważa, że były defensor Monaco może nawiązać równorzędną walkę o pierwszy skład z Juanem Bernatem, który wciąż nie może zaskarbić sobie pełnego zaufania u niemieckiego szkoleniowca. Natomiast Portugalczyk chciałby go sprzedać i pozyskać dwóch nowych obrońców.

W tej chwili francuski defensor skupia się na powrocie do pełni sił, a w styczniu spróbuje odbudować karierę, która mocno przygasła przez długą absencję spowodowaną wspomnianą operacją. W związku z tym wydaje się, że na razie zawodnik nie będzie podejmował decyzji odnośnie swojej przyszłości, tym bardziej, że we wrześniu urodziło mu się dziecko.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy