Transfer Luisa Suáreza coraz bardziej się komplikuje. Juventus wdroży plan B?!

Transfer Luisa Suáreza coraz bardziej się komplikuje. Juventus wdroży plan B?! fot. kivnl | Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS | Nicolò Schira

Andrea Pirlo naciska na władze Juventusu, aby przyśpieszyły w kwestii sprowadzania do zespołu nowego napastnika. To może przesądzić o niepowodzeniu transferu z udziałem Luisa Suáreza.

„El Pistolero” usłyszał już od Ronalda Koemana, że nie znajduje się w jego planach na przyszły sezon. To mocno go zabolało, ale nie sprawiło, że przestał trzeźwo myśleć.

Zgłosiło się po niego bowiem kilka ekip, a Urugwajczyk ocenił, że najkorzystniej będzie wybrać ofertę Juventusu. Strony dosyć szybko ustaliły warunki współpracy, lecz operacja wciąż nie została sfinalizowana. Dlaczego?

Jak wylicza „AS”, jest tak z trzech powodów. Po pierwsze, FC Barcelona nie kwapi się do wypłacenia graczowi odszkodowania za za przedwczesne zakończenie współpracy. Drugim jest rozwiązanie kwestii obywatelstwa 33-latka, którego żona ma włoskie pochodzenie, co w teorii powinno ułatwić mu uzyskanie tamtejszego paszportu. Normalnie taka procedura trwa jednak miesiąc, a „Stara Dama” nie zamierza czeka - to właśnie trzeci powód.

Według Nicolò Schiry turyńczycy mają gotową umowę dla Luisa Suáreza, która związałaby obie strony do 30 czerwca 2022 roku (i opcjonalnie jeszcze jeden rok) oraz gwarantowała mu zarobki rzędu 10 milionów euro plus bonusy za każdy sezon spędzony na Allianz Stadium.

Dziennikarz podkreśla, że jeśli jednak nie uda się pokonać wcześniej wymienionych problemów, mistrz Włoch przejdzie płynnie do planu B. Zakłada on angaż kogoś z dwójki Edin Džeko-Álvaro Morata. W operacji z tym drugim mógłby wziąć udział Douglas Costa.

Zważywszy na powyższe informacje, transfer Suáreza, a więc drugiego najlepszego strzelca w historii „Blaugrany”, mocno się komplikuje, co może otworzyć drogę do zespołu komuś innemu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy