Transfer Saúla za mniej niż 100 milionów? MEDIA: Dlatego Atlético Madryt może zejść z ceny

Transfer Saúla za mniej niż 100 milionów? MEDIA: Dlatego Atlético Madryt może zejść z ceny fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail

Kilka dni temu pojawiły się wiadomości sugerujące, że Saúl Ñíguez jest bliski przenosin z Atlético Madryt do Manchesteru City. W kontekście takiego ruchu padła kwota poniżej 100 milionów euro.

Takie informacje przekazali dziennikarze ESPN. Od samego początku najbardziej zaskakująca wydawała się właśnie kwota potencjalnego transferu. Kontrakt 24-letniego pomocnika z „Rojiblancos” jest bowiem ważny aż do 30 czerwca 2026 roku i widnieje w nim klauzula wykupu na poziomie 150 milionów euro.

„Daily Mail” rzuciło nowe światło na tę sprawę. Choć Saúl jest bardzo związany z Atlético, ostatnio miało dojść do tarć między nim a Diego Simeone. Obaj panowie mają bardzo silne osobowości i w wielu przypadkach było to atutem. Relacje między nimi podobno nie są jednak już takie jak wcześniej. Choć do pewnego momentu odejście Hiszpana z Madrytu wydawało się niemożliwe, aktualnie władze „Rojiblancos” nie wykluczają podobno rozstania z nim za kwotę wyraźnie niższą od tej widniejącej w umowie. Dziennikarze ESPN pisali o 80 milionach euro. Inne źródła podają, że w grę może wejść 90 milionów.

Na to, że Saúl faktycznie może zmienić niebawem klubowe barwy wskazuje również fakt, iż kilka tygodni temu nawiązał współpracę z agencją Stellar Group.

W trwającym sezonie pomocnik rozegrał 36 meczów w koszulce Atlético. Strzelił w nich pięć goli i zaliczył trzy asysty. W sumie ma na koncie 240 występów w barwach rodzimej ekipy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy