Transferowe derby Londynu? Arsenal i Tottenham mogą stoczyć bój o obrońcę

Transferowe derby Londynu? Arsenal i Tottenham mogą stoczyć bój o obrońcę fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Zgodnie z doniesieniami Sky Sports Arsenal i Tottenham są zainteresowane pozyskaniem Matthiasa Gintera z Borussii Mönchengladbach.

Jak podają brytyjscy dziennikarze, przedstawiciele obu londyńskich klubów już od pewnego czasu śledzą poczynania 25-letniego niemieckiego obrońcy. Bardzo możliwe, że po zakończeniu sezonu podejmą one kroki w celu jego zakontraktowania.

Stosunkowo niedawno szeregi Arsenalu zasilił już Sokratis. Unai Emery dalej ma jednak problemy ze środkiem obrony. Ostatnio przyczyniły się do tego kontuzje jego podopiecznych. Tottenham z kolei przedłużył umowy Jana Vertonghena i Toby'ego Alderweirelda, ale tego drugiego - zgodnie z kontraktowym zapisem - latem będzie można pozyskać za 25 milionów funtów.

Ginter występuje w Mönchengladbach od 2017 roku, kiedy to przeniósł się tam z Borussii Dortmund. W trwającym sezonie rozegrał 16 meczów w Bundeslidze, strzelając jednego gola. Jego łączny bilans na najwyższym niemieckim szczeblu to 187 występów, 11 bramek i 10 ostatnich podań.

Umowa 23-krotnego reprezentanta swojego kraju z BMG jest ważna do 30 czerwca 2021 roku. Klub ma opcję jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy