Transferowe podejście pod Van Dijka. Klarowna odpowiedź

Transferowe podejście pod Van Dijka. Klarowna odpowiedź fot.
Mateusz Michałek
Źródło: John Cross I Daily Mirror

John Cross z „Daily Mirror” poinformował, że działacze Barcelony skontaktowali się z przedstawicielami Virgila van Dijka w celu sprawdzenia, czy byłby on chętny przenieść się na Camp Nou.

Zapytanie „Dumy Katalonii” miało charakter wstępny i nie były to żadne negocjacje. Władze mistrza Hiszpanii chciały dowiedzieć się, czy holenderski środkowy obrońca chciałby w ogóle zmienić w najbliższym czasie klubowe barwy i przejść na Camp Nou.

Zdaniem Crossa Van Dijk nie jest jednak zainteresowany takim krokiem. W przeszłości Barcelona wyciągała już z Liverpoolu Luisa Suáreza czy Philippe Coutinho, ale Holender, przynajmniej na razie, nie pójdzie w ich ślady. Katalończycy przyjęli odpowiedź 28-latka i raczej nie będą na niego naciskać.

Van Dijk jest zawodnikiem Liverpoolu od początku 2018 roku, kiedy to przeniósł się na Anfield z Southampton. Od tamtej pory stoper rozegrał 72 spotkania. Strzelił w nich siedem goli i zanotował cztery asysty. Kontrakt Holendra z „The Reds” jest ważny do 30 czerwca 2023 roku.


Przypomnijmy, że Barcelona przez długi czas starała się o transfer młodszego kolegi Van Dijka z reprezentacji Holandii, Matthijsa de Ligta, ale 19-latek również nie trafi raczej do Katalonii. Najpewniej zakontraktuj go Juventus.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy