Trener kupił zawodnika na podstawie...filmików z Youtube\'a

Trener kupił zawodnika na podstawie...filmików z Youtube\'a
Tomasz Gadaj
Tomasz Gadaj
Źródło: The National

Dżemal Hadziabidić, szkoleniowiec Al Dhafry, zdecydował się pozyskać Pape Pate Dioufa pomimo tego, że nie widział tego zawodnika na oczy.

Senegalski napastnik dołączył do 12. ekipy ligi Emiratów Arabskich, podpisując roczną umowę. 26-latek występował dotychczas w FC Kopenhaga, z którym sięgnał w tym roku po Puchar Danii. Diouf do Abu Dhabi przybył w piątek,  zaś następnego dnia przeszedł testy medyczne i niebawem dołączy do reszty zespołu razem z innym, nowym nabytkiem, Brazylijczykiem Pingą.

Nie byłoby nic dziwnego w tym transferze, gdyby nie rozbrajająca szczerość trenera stołecznego klubu. Dżemal Hadziabidić nie kryje się z tym, że nowego podopiecznego zna jedynie z internetowych filmików.

- Szukałem wiadomości na temat tego zawodnika. Miał dobre wyniki w poprzednich klubach. Widziałem także parę jego akcji na Youtube i byłem z nich zadowolony. - stwierdził bośniacki szkoleniowiec

Były gracz Molde będzie miał okazję zabłysnąć na początku września, gdy Al Dhafra będzie walczyła o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej Zjednoczonych Emiratów Arabskim (UAE Pro-League). Oprócz stołecznego zespołu w play-offach wezmą udział także Sharjah, Emirates oraz Al Shaab.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy