Trener Lille zły na Mourinho. „Bardzo eleganckie zachowanie, bardzo eleganckie…”

Trener Lille zły na Mourinho. „Bardzo eleganckie zachowanie, bardzo eleganckie…” fot. Tottenham
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Goal.com

Kilka dni temu José Mourinho został menedżerem Tottenhamu. Portugalczyk zdecydował się zaprosić do współpracy swoich rodaków - João Sacramento oraz Nuno Santosa. Nie spotkało się to z zadowoleniem Lille, gdzie obaj do tej pory pracowali.

30-letni Sacramento będzie w Londynie asystentem Mourinho, a 46-letni Santos przewidziany jest do pracy z bramkarzami. Obaj piastowali ostatnio te funkcje w Lille, które prowadzi Christophe Galtier. 53-letni Francuz został zapytaną o zaistniałą, niezbyt komfortową dla klubu sytuację.

- Bardzo eleganckie zachowanie, bardzo eleganckie… - przyznał ironicznie Galtier, kontynuując:

- Każdy podejmuje decyzje i idzie swoją drogą. Byłem zły, bo to nie jest odpowiedni czas na takie zmiany. Niezależnie od tego, zgadzam się jednak z prezydentem. Zadano im proste pytanie. Powiedzieli, że wierzą w ten projekt i chcą odejść. Tak wygląda dzisiaj piłka nożna. Prezydent z dyrektorem sportowym nie byli w stanie nic zrobić.

- O wszystkim dowiedziałem się we wtorek. Wcześniej nie było takiego tematu. Normalnie przygotowywaliśmy się do kolejnego meczu. Na miejscu prezydenta zrobiłbym to samo. Gdy ktoś chce zaangażować się w nowy projekt i choćby 10 procent jego głowy zajmuje coś innego, jest skazany na porażkę - powiedział szkoleniowiec.

Z Tottenhamem łączy się również… dyrektora sportowego Lille, Luísa Camposa.

- Luís skupia się na Lille w 200 procentach i nie sądzę, by rozglądał się za czymś nowym. Jesteśmy ze sobą bardzo blisko - stwierdził Galtier.

Lille zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli Ligue 1.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy