Trippier za drogi dla Bayernu Monachium?!

Trippier za drogi dla Bayernu Monachium?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Deutschland

Jak wynika z ostatnich informacji niemieckich mediów, Bayern Monachium powoli wycofuje się z pomysłu sprowadzenia Kierana Trippiera. Powodem takiego obrotu spraw są zbyt wygórowane oczekiwania finansowe Tottenhamu Hotspur.

Wraz z odejściem Rafinhi dyrekcja mistrzów Niemiec rozpoczęła poszukiwania jego następcy. Pierwszym z piłkarzy, który trafił na ich listę życzeń był Kieran Trippier. Zainteresowanie ze strony Bawarczyków pojawiło się w ostatnich tygodniach i choć początkowo traktowano Anglika jako pierwszy wybór, obecnie Bayern Monachium stara się o inne cele.

Wynika to z faktu, że 28-latek na Allianz Arena miałby pełnić rolę zmiennika Joshuy Kimmicha. Tym samym nikt nie widzi sensu wydawania kroci na jego angaż. Anglicy chcą jednak zarobić na sprzedaży swojego piłkarza 30-35 milionów euro. To skutecznie ochłodziło entuzjazm „Gwiazdy Południa”, która w tej chwili ma spoglądać w kierunku Benjamina Henrichsa.

Za 22-latka zaoferowano nawet 25 milionów euro, lecz ta propozycja nie przekonała AS Monaco, które podobnie jak Tottenham, liczy na nieco większy zysk. Tym samym mistrzowie Niemiec znaleźli się w przysłowiowej kropce i wydaje się, że są dwie ścieżki przełamania tego impasu. Mogą oni zwiększyć swoje oferty za dotychczasowe cele lub po prostu poszukać alternatyw. 

Zarówno Trippier, jak i Henrichs, w ubiegłym sezonie wykręcili podobne liczby. Obaj strzelili po golu, lecz Anglik zanotował o dwie asysty więcej od Niemca (pięć do trzech). 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy