Trippier za drogi dla Bayernu Monachium?!

Trippier za drogi dla Bayernu Monachium?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Deutschland

Jak wynika z ostatnich informacji niemieckich mediów, Bayern Monachium powoli wycofuje się z pomysłu sprowadzenia Kierana Trippiera. Powodem takiego obrotu spraw są zbyt wygórowane oczekiwania finansowe Tottenhamu Hotspur.

Wraz z odejściem Rafinhi dyrekcja mistrzów Niemiec rozpoczęła poszukiwania jego następcy. Pierwszym z piłkarzy, który trafił na ich listę życzeń był Kieran Trippier. Zainteresowanie ze strony Bawarczyków pojawiło się w ostatnich tygodniach i choć początkowo traktowano Anglika jako pierwszy wybór, obecnie Bayern Monachium stara się o inne cele.

Wynika to z faktu, że 28-latek na Allianz Arena miałby pełnić rolę zmiennika Joshuy Kimmicha. Tym samym nikt nie widzi sensu wydawania kroci na jego angaż. Anglicy chcą jednak zarobić na sprzedaży swojego piłkarza 30-35 milionów euro. To skutecznie ochłodziło entuzjazm „Gwiazdy Południa”, która w tej chwili ma spoglądać w kierunku Benjamina Henrichsa.

Za 22-latka zaoferowano nawet 25 milionów euro, lecz ta propozycja nie przekonała AS Monaco, które podobnie jak Tottenham, liczy na nieco większy zysk. Tym samym mistrzowie Niemiec znaleźli się w przysłowiowej kropce i wydaje się, że są dwie ścieżki przełamania tego impasu. Mogą oni zwiększyć swoje oferty za dotychczasowe cele lub po prostu poszukać alternatyw. 

Zarówno Trippier, jak i Henrichs, w ubiegłym sezonie wykręcili podobne liczby. Obaj strzelili po golu, lecz Anglik zanotował o dwie asysty więcej od Niemca (pięć do trzech). 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy