Trzy kluby z Premier League w wyścigu o podpis objawienia Ligue 1

Trzy kluby z Premier League w wyścigu o podpis objawienia Ligue 1
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Football Insider

Pape Matar Sarr z FC Metz znalazł się na celowniku trzech angielskich klubów. Mowa o Chelsea, Manchesterze United i Manchesterze City. Taką informację podaje Football Insider.

Jeszcze do połowy poprzedniego sezonu Pape Matar Sarr dla wielu pozostawał postacią anonimową. W drugiej części rozgrywek 18-latek wdarł się jednak szturmem do pierwszego składu FC Metz i stał się jego pewnym punktem. Łącznie kampanię 2020/2021 w Ligue 1 zakończył z dorobkiem 22 spotkań. W ich trakcie trzy razy wpisywał się na listę strzelców.

Dobra forma Senegalczyka poskutkowała tym, że o transfer zaczęły pytać czołowe europejskie kluby. Jeszcze w kwietniu mówiło się o zainteresowaniu Olympique Lyon, OGC Nicei, Newcastle i Evertonu. Tego lata jednak chęć pozyskania go wyraziły o wiele większe marki w Anglii - Chelsea, Manchester United oraz Manchester City.

Wszystkie trzy wymienione kluby widzą w nim perspektywicznego piłkarza i ogromny talent. Każdy z nich docenia również jego wszechstronność, ponieważ może wystąpić na każdej pozycji w środkowej strefie boiska, co niewątpliwie jest ogromnym atutem.

Sarr we wrześniu ubiegłego roku podpisał z FC Metz kontrakt, który obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. W związku z tym francuski zespół nie będzie chciał tanio pozbyć się swojej perełki. Już teraz mówi się o tym, że cena, jaką trzeba za niego zapłacić, to około 28 milionów funtów.

Dziennikarze Football Insider informują, że Chelsea, Manchester United i Manchester City rozważają kupno tego 18-latka jeszcze tego lata, ale od razu chcieliby oddać go na roczne wypożyczenie do FC Metz. Dzięki czemu jego rozwój nie zostałby zahamowany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy