Tuchel mocno o reformie Ligi Mistrzów: To tylko więcej meczów, a jakości brak!

Tuchel mocno o reformie Ligi Mistrzów: To tylko więcej meczów, a jakości brak! fot. Chelsea
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

UEFA wprowadza zmiany w formule Ligi Mistrzów, ale do ich zwolenników z pewnością nie należy menedżer Chelsea, Thomas Tuchel.

„The Blues” już dziś mogą przybliżyć się do awansu do finału Ligi Mistrzów, muszą jednak osiągnąć dobry rezultat w starciu z Realem Madryt. Przed spotkanie z dziennikarzami rozmawiał Thomas Tuchel, który został zapytany o ogłoszoną niedawno reformę Champions League. Menedżer nie szczędził projektowi gorzkich słów.

- Reforma Ligi Mistrzów? Nie jestem do niej przekonany, jedyne co w niej widzę, to więcej meczów do rozegrania - stwierdził Niemiec.

- Z takim terminarzem, który mamy już teraz, naprawdę trudno mi ekscytować się taką zmianą.

Tuchel zauważa, że ogłoszenie reform dzień po powołaniu do życia Superligi zatuszowało dyskusję o realnym problemie płynącym z nowego formatu rozgrywek UEFA.

- Wszystkie te dyskusje o Superlidze sprawiły, że zapomnieliśmy, iż wkrótce nastąpi reforma Champions League. Czy pomyśleli o tym, żeby zapytać o opinię nas, trenerów? Wątpię. Mnie na pewno nie pytali. A może spytali piłkarzy? W to również wątpię.

- Mamy teraz dużo nowych formatów. Jest Liga Narodów, niedługo zreformujemy Klubowe Mistrzostwa Świata, powiększyliśmy Mistrzostwa Europy. To wciąż więcej, więcej i więcej meczów, ale nie ma w tym większej jakości. A w międzyczasie mamy do dyspozycji tylko trzy zmiany w Premier League, w najtrudniejszych rozgrywkach. Nie jestem zadowolony z nowej wersji Ligi Mistrzów, nic a nic. Ale co mam mówić, nie ja byłem zaangażowany w jej tworzenie.

Nowa formuła Ligi Mistrzów jest oparta na systemie szwajcarskim. Drużyny mają znaleźć się w jednej 36-drużynowej grupie, w której każdy z uczestników rozegra dziesięć meczów. Oznacza to, że klubom dojdą co najmniej cztery dodatkowe spotkania do rozegrania w porównaniu z obecnym formatem. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy