Tuchel niezadowolony z zimowego okna. Konflikt w PSG narasta

Tuchel niezadowolony z zimowego okna. Konflikt w PSG narasta fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Paris United I Culture PSG

Nie od dziś wiadomo, że Thomas Tuchel i Antero Henrique mają nieco inne pomysły na zespół Paris Saint-Germain. Zimowe okno potwierdziło, że obu panom ciężko się porozumieć.

W styczniu szeregi PSG zasilił tylko Leandro Paredes, za którego mistrzowie Francji zapłacili Zenitowi 40 milionów euro plus bonusy. Tuchel od początku był zwolennikiem pozyskania 24-letniego Argentyńczyka, ale chciał zakontraktować jeszcze jednego pomocnika. Tutaj pojawiały się schody.

Niemiecki szkoleniowiec poprosił o transfer Idrissy Gueye'a z Evertonu. Paryżanie złożyli za niego ofertę w wysokości 30 milionów euro, ale mimo zgody na przeprowadzkę ze strony 29-latka, „zielonego światła” nie dali na nią działacze „The Toffees”.

PSG zaczęło więc pracować nad pozyskaniem 22-letniego Maximiliana Eggesteina z Werderu. Zdaniem francuskich dziennikarzy transakcja była o krok od realizacji. Do tego brakowało tylko akceptacji Henrique, ale dyrektor sportowy paryżan jej nie wyraził. Portugalczyk wolał zakontraktować 26-letniego Thiago Mendesa z Lille, czemu przeciwny był podobno Tuchel. Koniec końców, oprócz Paredesa, do Paryża nie trafił żaden inny zawodnik.

Wszystko wskazuje na to, że Tuchel jest skłonny korzystać w drugiej części sezonu z Adriena Rabiota, którego umowa wygasa 30 czerwca, i zawodnik nie chce jej przedłużyć. Na razie jednak nie wiadomo, czy tak się stanie, ponieważ sprzeciwia się temu... Henrique.

O tym, że Portugalczyk może opuścić latem PSG media spekulowały już kilka miesięcy temu. Wydaje się to coraz bardziej realne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy