Tuchel o napastnikach: Latem pomyślimy nad rozwiązaniem problemu

Tuchel o napastnikach: Latem pomyślimy nad rozwiązaniem problemu fot. FotoPyk
Redakcja
Redakcja
Źródło: Goal.com

Trener Chelsea Thomas Tuchel przyznał, że drużyna ma problem ze skutecznością i latem trzeba będzie się zastanowić nad najlepszym rozwiązaniem.

Od momentu dołączenia Niemca do Chelsea zespół spisuje się fantastycznie. Przegrał zaledwie jedno z piętnastu spotkań, aż trzynastokrotnie zachowując czyste konto. Jednak wciąż nieudało się poprawić skuteczności. Wśród pierwszych siedmiu drużyn w Premier League nikt nie zdobył mniej bramek niż londyńczycy.

Timo Werner, który w zeszłej kampanii w Lipsku zdobył 34 bramki, teraz ma ich dziesięć i marnuje sytuację za sytuacją. Inni napastnicy „The Blues” również nie gwarantują kilkudziesięciu goli w sezonie, choć ich liczby bramek w porównaniu do minut wyglądają zdecydowanie lepiej. Na przykład Abraham zagrał połowę tego co niemiecki snajper, a strzelił dwie bramki więcej. Mimo wszystko były szkoleniowiec PSG nie stawia na Anglika.

Tuchel nie ucieka od problemu i wyraźnie ostrzega swoich podopiecznych.

- Przez następne osiem tygodni musimy zastanowić się nad tym, jak poprawić skuteczność. Latem wspólnie z klubem ustalimy, jakie rozwiązania są dla nas najlepsze - powiedział Niemiec.

- Czy pozostanie przy obecnym składzie i formacji będzie najlepszą opcją? Czy możemy się poprawić? Czy możemy lepiej trenować jako grupa oraz indywidualnie? To pytania na czerwiec - wyjaśnił.

- Na razie jest jasne, że piłkarzom brakuje pewności siebie przy strzelaniu, czego wynikiem jest brak goli. Tak samo bramkarz potrzebuje czystego konta, aby mieć pełne zaufanie do siebie - oznajmił.

- Abraham? Według mnie nie jest naszym najlepszym strzelcem. Mogę ocenić to co widzę, odkąd tu przyjechałem - tłumaczył 47-latek.

- Nasi napastnicy mocno pracują w defensywie. Są częścią naszej dobrej serii, częścią zwycięstw i odgrywają swoją rolę, ale od piłkarzy na tej pozycji wszyscy wymagają bramek i my także tego oczekujemy. Muszą stanąć naprzeciw temu - zakończył.

Chelsea zajmuje piątek miejsce w tabeli, tracąc jeden punkt do czwartej pozycji, która gwarantuje grę w Lidze Mistrzów.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy