Tuchel po triumfie w Lidze Mistrzów: Czułem się inaczej niż rok temu

Tuchel po triumfie w Lidze Mistrzów: Czułem się inaczej niż rok temu fot. Chelsea
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: BT Sport

Menedżer Chelsea Thomas Tuchel zabrał głos w kwestii triumfu swoich podopiecznych przeciwko Manchesterowi City w finale Ligi Mistrzów 1-0.

Sobota upłynęła pod znakiem finału Ligi Mistrzów, który został rozegrany w Porto. Naprzeciw siebie stanęły jedenastki Chelsea oraz Manchesteru City.

Lepsi okazali się ci pierwsi, który pokonali swojego rywala w stosunku 1-0. Jedyną bramkę, która dała stołecznej ekipie triumf, zdobył Kai Havertz.

Po meczu radości ze zwycięstwa nie krył menadżer „The Blues”, Thomas Tuchel.

- Dzielenie się teraz tymi wszystkimi emocjami, z którymi przyszło nam się zmierzyć, jest po prostu niesamowite. Niemożliwe. Nie wiem, co powiedzieć - przyznał.

Dla Niemca był to drugi finał Ligi Mistrzów z rzędu. Rok temu jako trener Paris Saint-Germain musiał uznać wyższość Bayernu Monachium.

- Jestem niesamowicie wdzięczny drużynie, że udało mi się drugi raz awansować do finału. Tym razem czułem się inaczej niż rok temu. Tym razem wiedziałem, że coś się zbliża - dodał.

- To była niesamowicie twarda walka, co za uczucie! Oni byli tak bardzo zdeterminowani, żeby wygrać. Chcieliśmy być kamieniem w ich bucie. Powiedziałem każdemu, żeby pokazał klasę i odwagę z piłką przy nodze. Kai był silny i znowu pokazał klasę. On ma wielkie serce.

Sobotnie zwycięstwo to drugi triumf Chelsea w Lidze Mistrzów w historii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafael Leão musi zapłacić Sportingowi 16,5 miliona euro za rozwiązanie umowy Rafael Leão musi zapłacić Sportingowi 16,5 miliona euro za rozwiązanie umowy 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy