Turcja dobiła Czechów w doliczonym czasie [WIDEO]

2024-06-26 22:57:46; Aktualizacja: 2 dni temu
Turcja dobiła Czechów w doliczonym czasie [WIDEO] Fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Turcja wygrała w ostatnim meczu fazy grupowej z Czechami (2:1). Ten wynik umożliwił im zameldowanie się w fazie pucharowej z drugiego miejsca. Dla naszego niedawnego rywala eliminacyjnego oznacza to koniec udziału w EURO 2024.

Nasz południowy sąsiad przystępował do ostatniego spotkania grupowego ze świadomością, że tylko odniesienie zwycięstwa pozwalało mu pozostać w grze o wygranie Mistrzostw Europy.

Dlatego też odważnie rozpoczęli rywalizację z Turcją o zdobycie kompletu punktów. Stosunkowo szybko spuścili jednak z tonu, oddając pole Turkom. Przyniosło to opłakane skutki w postaci utraty Antonína Baráka.

Środkowy pomocnik obejrzał w krótkim odstępie czasu dwie żółte kartki i w 20. minucie opuścił plac gry. W ten sposób zapisał się w historii turniejów o miano najlepszego zespołu na Starym Kontynencie jako zawodnik z najszybciej ujrzaną czerwoną kartką.

Turcy swoją grę w przewadze wykorzystali w początkowej fazie drugiej połowy. Wówczas na listę strzelców wpisał się kapitan Hakan Çalhanoğlu, pokonując precyzyjnym uderzeniem Jindřicha Stanka.

Na domiar złego czeski golkiper przy próbie ratowania swojej drużyny od utraty gola nabawił się urazu i został zmuszony do opuszczenia boiska.

W zaistniałych okolicznościach nic nie wskazywało na to, że Turcy wypuszczą pewny awans z drugiego miejsca z rąk. Nasz południowy sąsiad nie miał jednak nic do stracenia i w 66. minucie wyrównał stan rywalizacji po trafieniu Tomáša Součka.

Ta bramka natchnęła Czechów do walki o pełną pulę. Turcy nie dali się już ani razu poważnie zaskoczyć i na domiar złego w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się rezerwowy Cenk Tosun, zamykając definitywnie sprawę końcowe usytuowanie zespołów w grupie F.