Turecka legenda trafi na cztery lata do więzienia?!
2016-02-24 16:16:39; Aktualizacja: 9 lat temu
Hakan Şükür może spędzić za kratkami nawet cztery lata.
Były napastnik m.in. Interu czy Galatasaray, który w swojej reprezentacji zagrał w ponad stu meczach i strzelił 51 bramek, po zakończeniu kariery podjął się pracy w polityce. Teraz został jednak oskarżony o publikowanie na Twitterze treści obrażających prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdoğana.
Şükür skrytykował działania 61-latka, wrogo nastawionego do jednego z największych odłamów religijnych w kraju, ruchu Gülen. Co ciekawe, obaj panowie byli wcześniej związani z tą samą partią, AKP, jednak później były piłkarz przystąpił do opozycji.
Panuje przekonanie, że Şükür obraził w swoich wpisach zarówno prezydenta, jak i jego syna. W Turcji obowiązują surowe prawa w zakresie obrazy władz państwowych, a ewentualny wyrok dla 44-latka nie byłby niczym nowym.


![Zaiskrzyło po meczu. Spięcie Ante Šimundžy i Piotra Stokowca [WIDEO]](img/photos/112853/170x113/xyz.jpg)









![Legia Warszawa znów bez zwycięstwa w Ekstraklasie [WIDEO]. Już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową](img/photos/112871/90x60/ivan-zhelizko.jpg)

![Powrót Paula Pogby stał się faktem. Pierwszy mecz od ponad dwóch lat [WIDEO]](img/photos/112870/90x60/xyz.jpg)



![Legia Warszawa znów bez zwycięstwa w Ekstraklasie [WIDEO]. Już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową](img/photos/112871/170x113/ivan-zhelizko.jpg)





