Turecki pogrom Polaków. Zespoły Murawskiego, Szumskiego, Pazdana i Łukasika pożegnały się z Süper Lig [OFICJALNIE]

Turecki pogrom Polaków. Zespoły Murawskiego, Szumskiego, Pazdana i Łukasika pożegnały się z Süper Lig [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Radosław Murawski, Jakub Szumski, Michał Pazdan i Daniel Łukasik nie będą najmilej wspominać kończącego się sezonu Süper Lig z uwagi na spadek ich zespołów z tureckiej elity.

Zawirowania związane z pandemią koronawirusa oraz kończeniem ubiegłych rozgrywek grubo po terminie skłoniły władze tureckiego futbolu do podjęcia zaskakującej decyzji o utrzymaniu wszystkich zespołów w najwyższej klasie.

Jednocześnie postanowiono awansować trzy ekipy z zaplecza Süper Lig, dlatego do trwającej jeszcze rywalizacji przystąpiło aż 21 drużyn. Z tego gona aż cztery mają pożegnać się z marzeniami o walce o mistrzostwo Turcji w następnym sezonie.

Ostatnie rezultaty pozwoliły poznać nam już trzech spadkowiczów i niestety okazały się nimi ekipy z Polakami w składzie. Jako pierwszy swój spadek z elity przypieczętował Denizlispor z Radosławem Murawskim, który już jakiś czas temu stracił matematyczne szanse na utrzymanie w szeregach najlepszych klubów w kraju.

Teraz niestety dołączyli do niego Jakub Szumski, Michał Pazdan i Daniel Łukasik. Pierwszy z nich przeniósł się zimą do BB Erzurumspor z Rakowa Częstochowa, aby pomóc „Dadaşlar” wydostać się z dna tabeli.

Ekipa z Erzurum notowała lepsze wyniki w drugiej części zmagań, ale niestety straty poniesione w pierwszej nie pozwoliły jej ostatecznie zakończyć rozgrywek ponad strefą spadkową.

W podobnym tonie można wypowiedzieć się na temat postawy MKE Ankaragücü, gdzie Pazdan i Łukasik nie mogli w minionych tygodniach liczyć na odgrywanie pierwszoplanowych ról w walce o utrzymanie.

Niewykluczone, że wkrótce do tej czwórki dołączy jeszcze piąty Polak w osobie Dominika Furmana, ponieważ jego Gençlerbirliği potrzebuje zwycięstwa nad Trabzonsporem przy jednoczesnej porażce Kayserisporu z Fenerbahçe w ostatniej kolejce (15 maja), aby utrzymać się w Süper Lig, gdzie z kolei zamelduje się Michał Nalepa z Giresunsporem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy