Turgeman: Wisła Kraków jest większa od Austrii Wiedeń

Turgeman: Wisła Kraków jest większa od Austrii Wiedeń
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Przegląd Sportowy

Alon Turgeman wypowiedział się na temat swoich odczuć, jeśli chodzi o pobyt w Polsce.

Ekipa prowadzona przez Artura Skowronka od jakiegoś czasu poszukiwała zawodnika, który mógłby wzmocnić rywalizację w ofensywie. Początkowo wydawało się, że padnie na Airama Cabrerę. Ostatecznie jednak z Hiszpana zrezygnowano.

Kilka dni później okazało się natomiast, że do Krakowa zawita Alon Turgeman. Atakujący trafił pod Wawel z Austrii Wiedeń na zasadzie wypożyczenia. Teraz postanowił opowiedzieć o szczegółach przeprowadzki.

- Kiedy dostałem ofertę, to wiedziałem, z jak ogromnym klubem mam do czynienia. Poznałem sytuacje drużyny i wspólnie z agentami zaczęliśmy zastanawiać się nad przyszłością. Prawdę mówiąc, przyciągnęła mnie przede wszystkim historia oraz nazwa. Trudności w negocjacjach były, ale udało się je przezwyciężyć - powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

- Debatowaliśmy jednego dnia do drugiej w nocy. Z rana z kolei agenci powiedzieli mi, że mam lot do Krakowa na drugi dzień i podpisujemy kontrakt. Przybyłem tam w południe, a na drugi dzień miałem już nowego pracodawcę.

Turgeman pokusił się także o porównanie Austrii Wiedeń i Wisły Kraków.

- Ci pierwsi być może górują, jeśli chodzi o nowoczesność kompleksu treningowego oraz stadion, jednak Wisła to znacznie większa marka i klub, który osiągnął więcej. Może wpadła w kłopoty, ale to zdarza się każdemu. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami przywrócimy jej dawny blask - zakończył.

Izraelczyk rozegrał dla drużyny Artura Skowronka jeden mecz i strzelił w nim bramkę. Miało to miejsce przy okazji potyczki z Jagiellonią Białystok.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy