Twente na skraju

Twente na skraju
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Voetbal International | De Telegraaf | NOS

Twente w kolejnym sezonie może przestać istnieć jako profesjonalny klub piłkarski.

Wówczas działacze z Enschede musieliby rozpoczynać przygodę od najwyższego poziomu amatorskiego w Holandii, czyli trzeciej ligi.

Problemy Twente rozpoczęły się już w grudniu, wówczas KNVB (holenderski związek piłki nożnej) zakazał klubowi gry w europejskich pucharach przez trzy sezony za podejrzane relacje z firmą inwestycyjną Doyen Sports. Teraz władze federacji mogą zostać zmuszone do odebrania licencji ze względu na "niezdrową kulturę" organizacyjną.

- Myślę, że teraz potrzebują Houdiniego i Hansa Kloka [znani iluzjoności - przyp. red.] w tym samym czasie - powiedział dyrektor KNVB Bert van Oostveen.

Twente jeszcze w sezonie 2009/2010 wywalczyło mistrzostwo Eredivisie, a w 2010/2011 wicemistrzostwo.

Aktualnie w tym zespole na zasadzie wypożyczenia z Wolfsburga występuje napastnik Oskar Zawada, młodzieżowy reprezentant Polski.
Więcej na temat: FC Twente Holandia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy