Tyle FC Barcelona dostanie od FIFA w ramach rekompensaty za kontuzję Gaviego

Tyle FC Barcelona dostanie od FIFA w ramach rekompensaty za kontuzję Gaviego fot. JP PARIENTE/SIPA/PressFocus
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info | FIFA

Przed FC Barceloną bardzo trudna misja zastąpienia ciężko kontuzjowanego Gaviego. Jego przerwa potrwa około osiem miesięcy, a za ten czas Katalończycy dostaną od FIFA rekompensatę.

FIFA ma przygotowaną procedurę, w ramach której wypłaca klubom odszkodowanie za urazy piłkarzy podczas zgrupowań kadr narodowych. Każdy dzień zawodnika bez gry kosztuje światową federację 20 548 euro.

Gavi, który uraz - zerwanie więzadła w kolanie - odniósł w trakcie meczu Hiszpanii z Gruzją, pozostanie poza rywalizacją przez około osiem miesięcy. Przy tak poważnej kontuzji trudno jednak dokładnie oszacować dokładną długość przerwy, ale możemy tak uśrednić, patrząc na przewidywania mediów, bazujących z kolei na doniesieniach od lekarzy FC Barcelony.

Jeżeli więc założymy 240 dni przerwy, wówczas FIFA wypłaci Barcelonie 4 931 520 euro.

Maksymalny limit wypłaty od FIFA w ramach rekompensaty za kontuzję piłkarza wynosi 7,5 miliona euro. Dotyczy wówczas przerwy rocznej i dłuższej.

Oczywiście, w przypadku Gaviego, takie pieniądze nijak mają się do kosztów ponoszonych przez Barcelonę w trakcie nieobecności piłkarza. Najboleśniejsza dla Katalończyków będzie jednak sportowa nieobecność hiszpańskiej gwiazdki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy