UEFA odmówiła organizacji wszystkich imprez pod swoją egidą na Białorusi [OFICJALNIE]

UEFA odmówiła organizacji wszystkich imprez pod swoją egidą na Białorusi [OFICJALNIE]
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: UEFA | Tribuna

UEFA odmówiła organizacji wszystkich imprez pod swoją egidą na Białorusi. Zostało to zgłoszone do Fundacji Solidarności Sportowej w odpowiedzi na stosowne wnioski zastępcy sekretarza generalnego UEFA Theodore'a Theodoridisa.

Tym samym wszystkie rozgrywki zaplanowane do 2021 roku nie odbędą się na Białorusi. Theodoridis wyraził również swoją osobistą solidarność ze sportowcami, którzy walczą o ochronę swoich praw, w tym prawa do wolności słowa.

Przypomnijmy, że 23 maja samolot linii Ryanair, lecący z Aten do Wilna, został uziemiony na lotnisku w Mińsku z powodu zagrożenia bombowego. Z samolotu wyprowadzono dziennikarza Romana Protasewicza, który jest ścigany na Białorusi z kilku artykułów, w tym z artykułu „organizacji zamieszek“. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto Protasiewicz został wpisany przez KGB na listę osób zaangażowanych w działalność terrorystyczną.

Po tym wydarzeniu wiele krajów zachodnich, w tym z Unii Europejskiej, skrytykowało ten incydent. Państwa europejskie, które oświadczyły, że Mińsk zmusił samolot do lądowania na swoim lotnisku pod fałszywym pretekstem, zakazały białoruskim liniom lotniczym przelotów nad swoim terytorium i rozważają dalsze sankcje wobec Mińska. Niektóre linie lotnicze zdecydowały się na loty z pominięciem przestrzeni powietrznej Białorusi, a samoloty Belavii mają zakaz lotów do niektórych krajów europejskich.

Więcej na temat: Białoruś UEFA Oficjalnie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy