UEFA ustaliła transferowy deadline i poluzowała przepisy Finansowego Fair Play [OFICJALNIE]

UEFA ustaliła transferowy deadline i poluzowała przepisy Finansowego Fair Play [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: UEFA

UEFA po wczorajszym komunikacie o organizacji rozgrywek wydała dzisiaj drugie oświadczenie na temat finansowego aspektu futbolu w Europie.

Najważniejszą z naszej perspektywy informacją jest ustalenie końcowego terminu letniego okna transferowego - 5 października. Dzień później przypada ostateczna data rejestracji piłkarzy do edycji 2020/2021 fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Jeśli inne najważniejsze lokalne federacje postąpią wzorem włoskiej - okno może rozpocząć się 1 września a zakończyć wspomnianego 5 października.

Trudno przy tym wykluczyć, że część związków zdecyduje się na dodatkowe lokalne okna, jak choćby zrobiono w Ligue 1.

Do tego europejska federacja zwiększyła elastyczność raportowania ze strony klubów w sprawie Finansowego Fair Play. Oświadczenia na temat braku zaległości z tytułu transferów, pensji czy podatków muszą one złożyć nie do 30 czerwca, a do 31 lipca. Rok budżetowy 2020 nie zostanie od razu oceniony, a dopiero razem z 2021. W 2020/2021 oceniane będą nie jak zwykle trzy lata, ale tylko dwa - 2018 i 2019. W związku z tym na okres monitorowania 2021/2022 przypadną cztery okresy sprawozdawcze - 2018, 2019, 2020 i 2021. Lata budżetowe 2020 i 2021 zostaną ocenione jako jeden okres. UEFA chce zmniejszyć negatywny wpływ pandemii na deficyt klubów poprzez jego uśrednienie w latach 2020 i 2021.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem! OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem! David Silva o krok od nowego klubu. Porozumienie możliwe na dniach! David Silva o krok od nowego klubu. Porozumienie możliwe na dniach! Wisła Kraków: Kim jest Adi Mehremić? Bałkański charakter po przejściach Wisła Kraków: Kim jest Adi Mehremić? Bałkański charakter po przejściach AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Nathan Aké w Manchesterze City OFICJALNIE: Nathan Aké w Manchesterze City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy