UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek

UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Transfery.info

Deportivo La Coruña pokonało Pogoń Szczecin 4:0 i awansowało do II rundy ścieżki mistrzowskiej Ligi Młodzieżowej UEFA. W pierwszym meczu Portowcy wygrali 3:0, ale w Hiszpanii roztrwonili całą wypracowaną przewagę.

– Wiemy, że zadanie jeszcze nie jest wykonane. Te słowa padły z ust samych chłopaków. Wiedzą, że wynik 3:0 to jeszcze nie jest koniec – mówił przed wyjazdem do Galicji trener piłkarzy polskiej drużyny Piotr Łęczyński.

Jak się okazało, młodzi szczecinanie mieli rację i mimo zaliczki z pierwszego spotkania nie udało im się wywalczyć awansu.

Mistrzowie Hiszpanii mimo wysokiej porażki mocno wierzyli w to, że mogą odwrócić losy dwumeczu. Za odrabianie strat zawodnicy Deportivo zabrali się już w pierwszej połowie, w której zdobyli trzy bramki (w tym jedną samobójczą autorstwa obrońcy Macieja Białczyka). Drugie 45 minut było już dużo lepsze w wykonaniu „Portowców”, którzy wypracowali sobie okazje bramkowe i - według rzecznika prasowego klubu Krzysztof Uflanda - wręcz zasłużyli na jedno lub dwa trafienia.

Zamiast nich padła jednak jeszcze jedna bramka dla gospodarzy. W pierwszej minucie doliczonego czasu Łukasza Łęgowskiego pokonał Hugo Baldomar i mistrzowie Hiszpanii mogli się cieszyć z remontady. 

W sumie Pogoń oddała dziesięć strzałów na bramkę strzeżoną przez Braisa Suárez. Przed meczem zapowiadano jednak dominację na boisku, a inicjatywa była po stronie gospodarzy. Poza wspomnianym Baldomarem gole strzelili dla nich Víctor Guerra i Mario Najera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy