UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek

Kamil Freliga

Deportivo La Coruña pokonało Pogoń Szczecin 4:0 i awansowało do II rundy ścieżki mistrzowskiej Ligi Młodzieżowej UEFA. W pierwszym meczu Portowcy wygrali 3:0, ale w Hiszpanii roztrwonili całą wypracowaną przewagę.

– Wiemy, że zadanie jeszcze nie jest wykonane. Te słowa padły z ust samych chłopaków. Wiedzą, że wynik 3:0 to jeszcze nie jest koniec – mówił przed wyjazdem do Galicji trener piłkarzy polskiej drużyny Piotr Łęczyński.

Jak się okazało, młodzi szczecinanie mieli rację i mimo zaliczki z pierwszego spotkania nie udało im się wywalczyć awansu.

Mistrzowie Hiszpanii mimo wysokiej porażki mocno wierzyli w to, że mogą odwrócić losy dwumeczu. Za odrabianie strat zawodnicy Deportivo zabrali się już w pierwszej połowie, w której zdobyli trzy bramki (w tym jedną samobójczą autorstwa obrońcy Macieja Białczyka). Drugie 45 minut było już dużo lepsze w wykonaniu „Portowców”, którzy wypracowali sobie okazje bramkowe i - według rzecznika prasowego klubu Krzysztof Uflanda - wręcz zasłużyli na jedno lub dwa trafienia.

Zamiast nich padła jednak jeszcze jedna bramka dla gospodarzy. W pierwszej minucie doliczonego czasu Łukasza Łęgowskiego pokonał Hugo Baldomar i mistrzowie Hiszpanii mogli się cieszyć z remontady.

W sumie Pogoń oddała dziesięć strzałów na bramkę strzeżoną przez Braisa Suárez. Przed meczem zapowiadano jednak dominację na boisku, a inicjatywa była po stronie gospodarzy. Poza wspomnianym Baldomarem gole strzelili dla nich Víctor Guerra i Mario Najera.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”