Ujawniono nazwisko zatrzymanego rosyjskiego szpiega. To... były piłkarz i trener

Ujawniono nazwisko zatrzymanego rosyjskiego szpiega. To... były piłkarz i trener fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Der Spiegel | The Telegraph

Carsten Linke, były niemiecki piłkarz i trener, został oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji. Może zostać skazany za to na dożywocie - poinformował „The Telegraph”.

„Der Spiegel” wyjawił jakiś czas temu, że doszło w Niemczech do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o przekazywanie poufnych informacji wywiadowczych Rosji.

Jego personalia nie zostały ujawnione aż do teraz, ponieważ dziennikarze „The Telegraph” dotarli do wieści świadczących o tym, że aresztowanym jest były zawodnik i trener - Carsten Linke.

Niemiec odpowiadał ostatnio za wyniki osiągane przez drużynę młodzieżową w Weilheim.

Ta praca była dla niego jednak tylko przykrywką, ponieważ na stałe był zatrudniony w niemieckiej Federalnej Służbie Wywiadu (BND), skąd wynosił poufne informacje, które przekazywał Arthurowi E.

Biznesmen urodzony w Rosji udostępniał następnie otrzymane materiały Federalnej Służbie Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB), do czego się przyznał po zatrzymaniu przez służby naszego zachodniego sąsiada i zgodził się pójść na współpracę po otrzymaniu statusu świadka koronnego, co umożliwiło zatrzymanie Linke'ego w grudniu.

Śledczy badają obecnie czy szpieg działał sam, czy też stworzył szerszą siatkę kontaktów.

***

Wcześniej błędnie powiązaliśmy zatrzymanego Carstena Linke z innym piłkarzem o tym samym nazwisku, który reprezentował barwy Hannoveru 96, z którym udało mu się wywalczyć awans do Bundesligi i zanotować w najwyższej klasie piętnaście występów z zaliczonym trafieniem. Przepraszamy za wprowadzenie w błąd.

Więcej na temat: Carsten Linke Niemcy Trenerzy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy