Umarł król, niech żyje król. Lennart Karl najmłodszym zdobywcą trzech goli w Lidze Mistrzów [WIDEO]

2025-12-09 21:08:01; Aktualizacja: 5 godzin temu
Umarł król, niech żyje król. Lennart Karl najmłodszym zdobywcą trzech goli w Lidze Mistrzów [WIDEO] Fot. IMAGO / STEINSIEK.CH
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Bayern Monachium może nie rozpaczać zbyt długo po odejściu legendarnego Thomasa Müllera i to nie przez obecność Jamala Musiali, ale zaledwie 17-letniego Lennarta Karla, który w wygranym starciu ze Sportingiem (3:1) został najmłodszym zdobywcą trzech bramek w trzech meczach z rzędu w Lidze Mistrzów.

Klub z Allianz Stadium nie podjął rozmów z doświadczonym wychowankiem i ten w wieku 36 lat rozpoczął pierwszą zagraniczną przygodę w karierze w postaci dołączenia do Vancouver Whitecaps FC.

Przedstawiciele urzędującego mistrza Niemiec oczekiwali, że w tej sytuacji w zdecydowany sposób w jego rolę w najbliższych sezonach wcieli się Jamal Musiala. Ten nabawił się jednak poważnej kontuzji na Klubowych Mistrzostwach Świata, co zmusiło trenera Vincenta Kompany'ego do znalezienia innego wariantu w kwestii obsadzenia pozycji za plecami Harry'ego Kane'a.

Jednym z nich jest 17-letni Lennart Karl, który coraz śmielej poczyna sobie w strukturach „Bawarczyków”. Pokazuje to między innymi na poziomie samej Ligi Mistrzów, gdzie w trzecim spotkaniu z rzędu wpisał się na listę strzelców.

Pozwoliło mu to zapisać się w historii europejskich zmagań jako najmłodszy zdobywca przynajmniej jednej bramki w trzech kolejnych meczach. Dokonał tego dokładnie w wieku 17 lat i 90 dni.

Zdobyta przez niego bramka podkreśliła jego świetny występ na tle ekipy z Lizbony. Dzięki temu po ostatnim gwizdku został uhonorowany pamiątkową statuetką dla najlepszego gracza wtorkowego spotkania.

Łączny dorobek Karla z bieżących zmagań zamyka się na pięciu trafieniach i dwóch asystach w 19 występach.