2024-10-14 19:17:23; Aktualizacja: 2 godziny temu
Uniwersum polskiego futbolu. Gracz Radomiaka Radom strzelił samobója u Fernando Santosa [WIDEO] Fot. Ziggo Sport Voetbal [X]
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

W poniedziałkowym meczu trzeciej dywizji Ligi Narodów Azerbejdżan mierzy się ze Słowacją. Wynik spotkania w 15. minucie otworzył Rahil Məmmədov. Problem w tym, że zawodnik Radomiaka Radom niefortunnie skierował futbolówkę do własnej siatki.

Azerbejdżan dowodzony przez Fernando Santosa, a więc byłego selekcjonera reprezentacji Polski, fatalnie spisuje się w trwających zmaganiach Ligi Narodów. Podopieczni portugalskiego szkoleniowca przegrali dotychczas wszystkie trzy potyczki, ulegając Szwecji, Słowacji oraz Estonii.

Wreszcie szansy na pierwszy zwycięstwo w bieżącej edycji międzynarodowych rozgrywek spod egidy UEFA zaczęli upatrywać w poniedziałkowym rewanżu przeciwko naszym południowym sąsiadom. Zawody wystartowały punktualnie o 18:00.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie kwadrans po pierwszym gwizdku sędziego futbolówkę do siatki wpakował obrońca na co dzień występujący w Radomiaku Radom, Rahil Məmmədov.

Kłopot polega na tym, że 28-latek pokonał... własnego bramkarza, czyniąc to poprzez niefortunną interwencję w obrębie własnego pola karnego po wcześniejszej próbie dogrania piłki przez Davida Hanckę.

Azerbejdżan zdołał jednak wyrównać stan konfrontacji jeszcze przed przerwą. Gola dla zespołu pod wodzą Fernando Santosa w 38. minucie strzelił Toral Bajramow. Ten sam zawodnik zdobył także bramkę w niedawnej konfrontacji z Estonią.