URUGWAJ: Suárez na ławce

2014-06-14 12:56:51; Aktualizacja: 10 lat temu
URUGWAJ: Suárez na ławce Fot. Transfery.info
Źródło: BBC

Trener Óscar Tabárez postanowił, że napastnik Liverpoolu nie jest jeszcze gotowy do gry i nie wystąpi w pierwszym składzie Urugwaju przeciwko Kostaryce na Mistrzostwach Świata.

Zdobywca Złotego Buta powrócił już do pełnych treningów z drużyną reprezentacji Urugwaju, po tym jak 21 maja przeszedł operację kolana, które doznało urazu na jednym z treningów reprezentacji. Tabárez zdecydował, że na razie oszczędzi swojego napastnika i w meczu otwierającym mundial dla Urugwaju zasiądzie on na ławce rezerwowych.
 
- W czwartek Luis zrobił najważniejszą rzecz w treningu, czyli grał w piłkę. Wciąż zwiększamy stopniowo obciążenie i jak na razie wszystko jest w porządku – powiedział trener czwartej drużyny świata – Przygotowywaliśmy się do gry bez niego, ale wciąż wiele jeszcze się może wydarzyć. Nie wykluczam, że Suárez dostanie swój czas na boisku. 
 
W meczu przeciwko Kostaryce w ataku wystąpią Diego Forlán i Edinson Cavani. Poza dwoma wymienionymi wcześniej drużynami w grupie D wystąpią jeszcze Włochy i Anglia.